Ledový salát 1ks (cca 400g)

1 ks
Čerstvě sklizeno
Bez éček
21,90 Kč 21,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Ledový salát získal svůj název podle lesklého povrchu listů, který přípomíná ledový povrch. Barva salátu se pohybuje od bílé (ve středu hlávky) přes zelenou (okrajové listy). Tento ledový salát byl vypěstován výhradně pro Rohlik.cz naším lokálním dodavatelem. Zakoupením tohoto salátu podporujete drobné pěstitele ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé farmáře a pěstitele. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

Salát obsahuje vitamín A, vitamín B, vitamín C, hořčík - významný protistresový prvek a karoten. Saláty jsou ceněny jako výborný zdroj vysoce kvalitní vlákniny. Pozitivní účinky na organismus: ulevuje při střevních potížích, posiluje srdce, zvyšuje přísun kyslíku do buněk, posiluje imunitní systém. Díky látce lactucin zmírňuje stres a pomáhá při usnutí. 

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Konzumujeme jej nejvíce čerstvý, a to například s kuřecím masem, výborný je také v kombinaci s lososem či tuňákem.

Pro rychlou jarní večeři rozeberte a očistěte salát, natrhejte na kousky, smíchejte vodou, cukrem, octem a solí. A svěží lehká večeře je na světe! Přejeme Vám dobrou chuť!

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Tento salát byl výhradně pro Rohlik.cz vypěstován naším lokálním pěstitelem. Zakoupením tohoto salátu podporujete drobné zemědělce ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé pěstitele.

Skladování

Skladujte zabalený v utěrce nebo v papírovém sáčku, vždy v lednici a nejlépe odděleně od ovoce.

 

Složení

Salát ledový
I. jakost