Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Granátové jablko 1ks (min. hm. 240g+)

1 ks
24,90 Kč 24,90 Kč/ks
Země původu: Španělsko, Turecko,

Granátové jablko je aromatické ovoce se sladkokyselou chutí, plod granátovníku obecného, který roste hlavně ve Středozemí.
Granátové jablko je až 12 cm velká bobule se zvláštní vnitřní stavbou a zakulaceným šestibokým tvarem. Pod tlustou, tvrdou slupkou je šest až dvanáct pouzder, v nichž se ve sladkém červeném, bílém či růžovém rosolovitém míšku nachází semena. Celkový počet semen v jednom plodu zpravidla přesahuje 600. Granátová jablka obsahují minerální látky - vápník, fosfor, železo, hořčík, velké množství sodíku, draslíku, cukrů, organické kyseliny (zejména kyselinu citrónovou), významně jsou zastoupeny vitamíny B1, B2 a B3 a C, v menší míře vitamín A ve formě provitamínu (karotenoidů); obsahují také 6 esenciálních a 9 neesenciálních aminokyselin. Slupka granátového jablka a vnitřní přepážky mají vysoký obsah hořkých a trpkých (svíravých) látek, např. kyseliny taninové, které mají stavěcí účinek. Jedlé části granátových jablek působí spíš projímavě. 

Použití

Z granátového jablka se využívá především šťáva, ze které se dělá řada koktejlů a džusů, nejznámějším nápojem je orientální nealkoholický nápoj šerbet. Oblíbený je také sirup grenadina, který se často používá v koktejlech. Dále se využívá ve studené kuchyni, kde se přidává do mnoha salátů, ovocných dezertů, koláčů nebo pudinků, na marinádu, polevu, zmrzlinových pohárů a na ozdobu. V teplé kuchyni se používá především k drůbeži, grilovanému masu a rybám.
Smothie: sušené brusinky namočte do vody, granátová jablka rozpulte a vařečkou z nich vyklepejte semínka, jablko zbavte jádřince, z citronu okrájejte kůru. Vše dejte do nádoby mixéru, přidejte kopřivy a slité brusinky, zalijte vodou a dobře rozmixujte.

Skladování

Granátové jablko chladu vydrží i několik týdnů, skladováním se zlepší jeho chuť. Slupka může ztvrdnout, ale jablko nesmí vyschnout.

 

Složení

Granátové jablko