Fentimans limonáda Curiosity Cola

0,75 l
Prémiová kvalita
129,90 Kč 173,20 Kč/l
Země původu: Velká Británie,

Osvěžující kola inspirovaná tradičními kolovými nápoji minulosti se vyrábí z výtažků z těch nejlepších bylinných složek.

Výrobní proces všech botanicky připravovaných nápojů trvá celých 7 dní, přičemž se používají pouze přírodní bylinné ingredience, žádná chemie. 

Podle originálního receptu se vezmou kořeny zázvoru, pomelou se a pak se vloží do mědí vykládané parní kádě a nechají se probublat a zvolna vařit, což uvolní jejich aroma. Přidají se byliny, přírodní vůně, cukr, droždí a pramenitá voda. Tekutina se pak uloží do dřevěných kádí, kde se nechá fermentovat. Tak vznikají limonády Fentimans.

O výrobci

Roku 1905 přišel za Thomasem Fentimanem obchodník s žádostí o půjčku. Jako záruku dostal recept na zázvorovou limonádu připravovanou vařením bylin. Thomas začal recept používat a vařit limonádu, kterou rozvážel na koňském potahu a dodával dům od domu.

Limonáda si velmi rychle získala oblibu a rodinný podnik se rozrůstal. Na severu Anglie pak bylo otevřeno několik varen a výrobních zařízení. Po více jak 100 letech je podnik stále v rodině Fentimanových.

Skladování

Skladujte v chladu a suchu. 

Výrobce

Fentimans LTD
Fearless House, Beaufront park
Anick road
Hexham, NE46 4TU