Emco vločky ovesné jemné s vlákninou

500 g
29,90 Kč 59,80 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Ovesné vločky mají vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, slizových látek, vitamínů B1, B6, E, železa a vápníku. Obsahují též fosfor a lecitin, průměrně 66,5% sacharidů, 14,4% bílkovin a 6,8% tuku. Právě kvůli vysokému obsahu tuku se nedají dlouho skladovati, aby nežlukly. Ovesné vločky jsou lehce stravitelné a známé svým obsahem lehce rozpustné vlákniny, která reguluje cholesterol, glukózu v krvi a pomáhají snižovat krevní tlak. Oves má posilující účinky, blahodárně působí na nervovou soustavu a tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy.

Použití

Z ovesných vloček se připravuje především ovesná kaše, nejčastěji nasladko, může však být i slaná. Vločky se krátce povaří v mléce a kaše se může obohatit nakrájeným čerstvým nebo sušeným ovocem, skořicí a dosladit medem či cukrem. Vločky lze pro zpestření též opražit. V racionální výživě slouží ovesné vločky též jako základ pro výrobu karbanátků a pomazánek.

O výrobci

Po založení v roce 1990 se Emco zabývalo vývozem a dovozem různých potravinářských výrobků. Čeští spotřebitelé si z nich časem nejvíce oblíbili cereálie, které byly do té doby v ČR téměr neznámé. Od roku 1998 začala firma Emco vyrábět müsli u nás. Vločky pochází od českých zemědělců a jsou zpracovávány ve vlastním mlýně v jižních Čechách. Postupem času začaly přibývat i další výrobky – ovesné kaše, sušenky, tyčinky a další. Dnes je Emco lídrem na tuzemském trhu a vyváží do 50 zemí světa.

Skladování

Skladujte na suchém a chladném místě. Chraňte před přímým slunečním zářením.

Výrobce

Emco spol. s r. o.
Türkova 2319/5b
149 00 Praha 4
Česká republika

Složení

Ovesné vločky80 %
Pšeničná vláknina20 %

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1450 kJ/348 kcal
Tuky5.1 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.9 g
Sacharidy52 g
z toho cukry1.7 g
Bílkoviny15 g
Sůl0 g
Vláknina16 g