Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Sedlčanský Hermelín selský

100 g
32,90 Kč 329,00 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Sedlčanský zrající sýr.

Selský Hermelín je poctivý vyzrálý sýr, jaký kdysi dělali staří sýraři - s vůní čerstvého mléka i kravského chléva. Postupným prozráváním získává plnou výraznou chuť, lahodnou krémovou texturu a charakteristický zvrásněný povrch se smetanově nažloutlou kůrkou a minimem bílé plísně.

Použití

Hermelín lze konzumovat za studena i tepelně upravený. 

Servírování sýru: Před konzumací nechte sýr asi 15 minut při pokojové teplotě. Sýr ožije, zvýrazní se jeho vůně a chuť.

Tip: Připravte si selský hermelín podle následujícího receptu:

Petrželovou nať umyjte a osušte, oberte ze stonků a nadrobno nasekejte. Promíchejte petrželku s bazalkovým pestem a olivovým olejem. Hermelíny si rozpulte a do každého vetřete směs s pestem, obě půlky hermelínu opět zaklopte. Fazolky omyjte a odkrojte jim ošklivé konce. Nechte je pozvolna vařit v páře asi 10 minut. Mezitím očistěte česnek a jarní cibulku a obojí nakrájejte najemno. Bylinky a rukolu omyjte a nasekejte nahrubo. 

Hermelíny vrstvěte do sklenice na střídačku s cibulkou, česnekem, rukolou a bylinkami, které sýry krásně provoní. Každou vrstvu ještě proložte několika zelenými fazolkami. Sklenici naplňte až po okraj. Lněný nebo konopný olej smíchejte s bylinkovou solí a nalijte do sklenice, aby byly sýry ponořené. Řádně uzavřete a nechte čtyři dny uležet při pokojové teplotě. Pak uložte celou sklenici do lednice a do týdne snězte v dobré společnosti.

O výrobci

Společnost Savencia Fromage & Dairy, a. s. působí v České a Slovenské republice od roku 1993. Od té doby se v obou zemích stala lídrem na trhu se sýrařskými a mlékarenskými specialitami, a to především díky jedinečné kvalitě a nezaměnitelné chuti svých výrobků. 

Skladování

Skladujte při teplotě od 2 °C do 8 °C.

Výrobce

Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, a.s.
Církvičská 240
Sedlčany
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 14 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 5 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Mléko
Smetana
Sůl
Mléčné kultury

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1257 kJ/303 kcal
Tuky25 g
z toho nasycené mastné kyseliny12 g
Sacharidy0.5 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny19 g
Sůl1.7 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.