Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Farma Pěnčín BIO Kozí sýr přírodní

100 g
Od českého farmářeBIO
49,90 Kč 499,00 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Přírodní čerstvý sýr z Farmy Pěnčín v BIO kvalitě.

Mléko pochází z ekologického chovu od koz pasoucích se ve volné přírodě na Jablonecku. Následně se ručně zpracovává tak, aby se v něm uchovaly všechny zdraví prospěšné látky a vitamíny. Má bohatou chuť a je zdrojem snadno vstřebatelného vápníku.

Mimo to je ideální volnou při dietách, jelikož povzbuzuje spalování tuků a obsahuje kvalitní bílkovinu, která se považuje za hypoalergenní.

Příběh Farmy Pěnčín

Kozí farmu Pěnčín založil pan Josef s manželkou před 20 lety. Dnes na farmě chovají stádo 1000 koz a 500 dojných ovcí. Vyrábí široký sortiment sýrů, mléčných zakysaných výrobků, tvarohových pomazánek a jogurtů.

Proč dělají to, co dělají?

Baví je vyrábět sýry a mléčné výrobky tak, jako se to dělávalo kdysi. Zvířata z farmy Pěnčín se pasou ve volné přírodě na pastvě, jsou zdravá, spokojená a mají lahodné mléko, ze kterého se ručně zpracovávají sýry a mléčné výrobky. Každý výrobek je tak originální a díky ekologickému chovu je i chuťově bohatší. Nejvíce je těší vidět návštěvníky, kteří si při ochutnávce pochutnávají na výrobcích a nemohou se rozhodnout, který z nich je nejlepší.

Proč si farma Pěnčín vybrala Rohlík?

„Spousta našich návštěvníků je z Prahy a mnoha dalších velkých měst. Když naše sýry a mléčné výrobky ochutnají, chtějí je i nadále. Proto jsem rád, že můžeme spolupracovat s Rohlíkem, který dokáže naše výrobky dostat přímo domů k našim zákazníkům.“

Použití

Je vhodný k denní konzumaci i jako dezert k vínu. Výborný je nakrájený do zeleninového salátu.

Tip! Lilkové rolky s kozím sýrem:

Lilky nakrájejte podélně na plátky. Potřete je z obou stran olivovým olejem a na rozpálené pánvi smažte. V menší misce smíchejte měkký kozí sýr s česnekem, koriandrem, koprem a ořechama. Přidejte sůl a pepř dle chuti. Na prkénku začněte plnit studené plátky lilku. Na každý plátek dejte jednu lžíci náplně a opatrně smotejte. Hotové rolky dejte vychladitn do lednice. Poté vyndejte z lednice a na závěr zdobte jogurtem, bylinkami a ořechy. 

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 4–8 °C. Po otevření spotřebujte do 24 hod.

Výrobce

Farma Pěnčín,
Pěnčín 60
468 21 Pěnčín
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 16 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Bio pasterované kozí mléko
Ušlechtilé mléčné kultury
Jedlá sůl
Sušina min.35 %
Tuk v sušině min.40 %

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1250 kJ/300 kcal
Tuky23.8 g
z toho nasycené mastné kyseliny16.2 g
Sacharidy2.2 g
z toho cukry0 g
Bílkoviny19.8 g
Sůl1.06 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.