Farma Pěnčín BIO Kozí sýr přírodní

100 g
Od českého farmářeBIO
 64,90 Kč 649,00 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Ty kozo, to je dobrota!

Kozy jsou pozitivní a jejich mléko taky. Má víc vitaminů a méně laktózy než kravské. Kozí sýr je skvělý jak na svačinu, tak k vínu. Méé, olíznete se až za ušima

Přírodní čerstvý sýr z Farmy Pěnčín v BIO kvalitě.

Mléko pochází z ekologického chovu od koz pasoucích se ve volné přírodě na Jablonecku. Následně se ručně zpracovává. Má bohatou chuť.

Mimo to je ideální volnou při dietách, jelikož povzbuzuje spalování tuků a obsahuje kvalitní bílkovinu, která se považuje za hypoalergenní.

Příběh Farmy Pěnčín

Kozí farmu Pěnčín založil pan Josef s manželkou před 20 lety. Dnes na farmě chovají stádo 1000 koz a 500 dojných ovcí. Vyrábí široký sortiment sýrů, mléčných zakysaných výrobků, tvarohových pomazánek a jogurtů.

Proč dělají to, co dělají?

Baví je vyrábět sýry a mléčné výrobky tak, jako se to dělávalo kdysi. Zvířata z farmy Pěnčín se pasou ve volné přírodě na pastvě, jsou zdravá, spokojená a mají lahodné mléko, ze kterého se ručně zpracovávají sýry a mléčné výrobky. Každý výrobek je tak originální a díky ekologickému chovu je i chuťově bohatší. Nejvíce je těší vidět návštěvníky, kteří si při ochutnávce pochutnávají na výrobcích a nemohou se rozhodnout, který z nich je nejlepší.

Proč si farma Pěnčín vybrala Rohlík?

„Spousta našich návštěvníků je z Prahy a mnoha dalších velkých měst. Když naše sýry a mléčné výrobky ochutnají, chtějí je i nadále. Proto jsem rád, že můžeme spolupracovat s Rohlíkem, který dokáže naše výrobky dostat přímo domů k našim zákazníkům.“

Použití

Je vhodný k denní konzumaci i jako dezert k vínu. Výborný je nakrájený do zeleninového salátu.

Tip! Lilkové rolky s kozím sýrem:

Lilky nakrájejte podélně na plátky. Potřete je z obou stran olivovým olejem a na rozpálené pánvi smažte. V menší misce smíchejte měkký kozí sýr s česnekem, koriandrem, koprem a ořechama. Přidejte sůl a pepř dle chuti. Na prkénku začněte plnit studené plátky lilku. Na každý plátek dejte jednu lžíci náplně a opatrně smotejte. Hotové rolky dejte vychladitn do lednice. Poté vyndejte z lednice a na závěr zdobte jogurtem, bylinkami a ořechy. 

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 4–8 °C. Po otevření spotřebujte do 24 hod.

Výrobce

Farma Pěnčín,
Pěnčín 60
468 21 Pěnčín
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 10 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.