Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Hellmann's Omáčka k masu Steak

250 ml
49,90 Kč 199,60 Kč/l
Země původu: EU,

Když je život shaky, hoď na gril dva steaky. 

Steak omáčka, která obsahuje kombinaci chutě rajčat a příchuť cibulky dodá vašemu oblíbenému hovězímu steaku tu pravou závěrečnou tečku. Tato omáčka nesmí chybět na žádné pořádné grilovačce!

O výrobci

Výrobky značky Hellmann´s jsou u českých hospodyněk již dlouho oblíbené díky vynikající kvalitě a chuti. Hellmann´s je v současné době nejprodávanější značkou majonézy, tatarské omáčky, kečupů, hořčic, grilovacích omáček a salátových dresinků v České republice.

Čeští spotřebitelé mohli poprvé ochutnat výrobky Hellmann´s v roce 1992, kdy firma Best Foods koupila od tehdejších státních Drůbežářských závodů výrobní závod v Zábřehu na Moravě a začala tam vyrábět majonézu a tatarskou omáčku Hellmann´s. V roce 2000 převzala tehdy již nadnárodní firmu Best Foods britská národní korporace Unilever, která zaujímá jedno z předních míst nejen v potravinářském průmyslu.

Skladování

Skladujte při teplotě od +5°C do +15°C. Po otevření skladujte při teplotě od +5°C do +8°C a spotřebujte do 4 týdnů.

Výrobce

UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Voctářova 2497/18
180 00 Praha 8

Složení

Voda
Rajčatový protlak
Cukr
Ocet kvasný lihový
Zelenina
Cibule
Opečená cibule
Sušená cibule
Modifikovaný kukuřičný škrob
Jedlá sůl
Koření
Pepř černý
Chilli mleté
Přírodní aromata

Nutriční hodnoty na 100 ml

Energetická hodnota429 kJ/101 kcal
Tuky0.5 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.5 g
Sacharidy23 g
z toho cukry19 g
Bílkoviny1.3 g
Sůl2.1 g
Vláknina g