Slide 1 of 2

Mrkev s natí, svazek (cca 500g)

1 ks
Čerstvě sklizeno
21,90 Kč 21,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Sotva vykoukla z hlíny, tak už jí sklízí. Objednejte si i Vy ty nejčerstvější mrkve. Mrkev s natí Vás mile překvapí výjimečně lahodnou chutí a hlavně svou šťavnatostí! Dáváme si záležet, abychom Vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet! 

Mrkev je narozdíl od jiné zeleniny zdravější vařená nebo restovaná, než-li čerstvá. Doporučujeme mrkev konzumovat vždy s menším množstvím tuku, aby se náležitě vstřebaly všechny látky rozpustné v tucích. Je bohatá na betakaroten, což je lipofilní látka, která se ve vodě nerozpustí. Při tepelné úpravě se přemění větší část této látky na vitamin A. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Mrkev můžeme upravovat na mnoho způsobů: výborná je dušená, vařená, nebo čerstvá, strouhaná s jablkem. Hodí se skvěle do moučníků, pomazánek či do salátů.

Co si dát například mrkvový krém k obědu? Pojďte ho s námi vyzkoušet! Připravíme si mrkev a brambory - obojí povaříme v osolené vodě doměkka. Po změknutí rozmixujeme se smetanou na hrubší nebo jemnější krém. Polévku okořeníme špetkou kari, soli, pepře a na závěr v ní rozpustíme kousek másla. Při podávání můžeme ozdobit například petrželkou, smetanou či plátky orestované mrkve.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Odbytové družstvo LITOZEL je v současnosti jedním ze tří největších schválených odbytových organizací producentů zeleniny v ČR. Družstvo tvoří schopní malí i velcí pěstitelé zdravé zeleniny. Na 80 % plochy se pěstuje zelenina v systému IPZ (Integrovaná produkce zeleniny).

Skladování

Nejvhodnějším místem pro uskladnění mrkve je tmavý sklep a mrkev zasazená v písku. Vystačíte i s mikrotenovým sáčkem, do kterého vložte mrkev a udělejte pár dírek, aby mrkev mohla dýchat. V lednici by mohla vydržet až tři týdny.

Složení

Mrkev