Krevety celé vařené velké

500 g
Éčka
(Celkem 2)
289,90 Kč 579,80 Kč/kg
Země původu: Indie,

Popis produktu

Oblíbenou mořskou pochoutkou jsou krevety, které jsou v gastronomii ceněny díky své rychlé přípravě. Krevety neobsahují téměř žádný tuk, což je velkou výhodou pro milovníky zdravého životního stylu. Tyto mořské plody jsou také bohaté na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Obsahují vysoký podíl proteinů, jód, vitamín B12 a další tělu prospěšné látky.

Dnes již známý korýš žije na pobřeží Tichého oceánu od severního Mexika, kde se také nejčastěji loví. V současné době se tyto krevety začaly úspěšně chovat i uměle v tzv. chovných rybnících.

Balení obsahuje přibližně 15 - 25 ks.

Výsledek obrázku pro krevety s citronovou travou

 

Použití

Recepty z krevet jsou velmi rozmanité – můžete je grilovat, smažit či povařit, hodí se do nejrůznějších druhů salátů, polévek anebo hlavních jídel. 

Vyzkoušejte tento velmi jednoduchý recept na smažené krevety s citronovou trávou:

Citronovou trávu, chilli, česnek a rozmarýn nakrájejte najemno, přidejte krevety, rybí a sójovou omáčku a nechte 20 minut marinovat. Rozpalte pánev, vsypte na ní cukr a nechte ho rozehřát, poté přilejte 2 lžíce vody a karamelovou směs slijte do jiné mísy než krevety. Na pánev vsypte krevety a restujte do doby, než krevety nebudou oranžové, poté vlijte karamelovou směs a nechte chvilku opékat. 

Distributor

Bidfood se objevil na trhu už roku 1990 v dánském zastoupení společnosti Nowaco, dnes vlastní několik závodů a značek. Firma se zabývá především distribucí mražených a chlazených potravin. Společnost dále vyvíjí a vyrábí potraviny s vlastními značkami. Firma má pod křídly hned několik vlastních značek jako jsou například Nowaco, Prima, Petron, Gurmet, Banquet, Drůbež Dýšina, Bagetier, Dobroty babičky Kláry, Coronet a také Meliko.

Skladování

Skladujte od 0°C do 2°C.

Adresa distributora

Bidfood Czech Republic, s. r. o.
V Růžovém údolí 553
Kralupy nad Vltavou 278 01

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Krevety (Penaeus vannamei)
Jedlá sůl
cukr
Konzervant
E330 - Kyselina citronováŠkodlivost 0 z 6
E223 - Disiřičitan sodnýŠkodlivost 5 z 6

Alergeny

Korýši
Garantem a dodavetelem hodnocení éček je nezávislá organizace Fér potravina.