Artyčok 1ks (cca 300g)

Bez éček
49,90 Kč 191,92 Kč/ks
Země původu: Francie,

Popis produktu

Artyčok je rod teplomilných víceletých rostlin, který svým vzhledem připomíná bodlák, s nímž je příbuzný. Jeho ušlechtilý druh artyčok kardový se pěstuje jako zelenina.

Artyčok patří k nejlepším léčivům na játra a žlučník. Zvyšuje tvorbu žluči a její vylučování, podporuje detoxikační činnost jater a vylučování škodlivin močí. Snižuje hladinu krevního cukru a je vhodným doplňkovým léčivem při diabetu. Zabraňuje ukládání choresterolu v cévách. Má výrazné protialergické účinky, podporuje produkci trávicích enzymů ve slinivce, celkově zlepšuje trávení a látkovou výměnu.

Použití

Příprava artyčoku je relativně náročnější, ale odměnou je výborná chuť. Nejprve odstraníme vrchní lístky, pak už jen zvolíme typ úpravy. Artyčoky se nejčastěji vaří nebo pečou. Dají se plnit masem nebo poslouží jako skvělá příloha.

Můžme je udělat i takto: každý očištěný artyčok rozřízneme na 8 dílků a hned vkládáme do misky s vodou smíchanou se šťávou z citronu (aby artyčok nezčernal). V pánvi rozehřejeme trochu olivového oleje, česnek nakrájíme na kousky a spolu s propláchnutými artyčoky dáme osmahnout. Chvíli restujeme, po pár minutách osolíme, opepříme, přidáme hrstku petrželky, promícháme a zalijeme sklenkou teplé vody. Pod pokličkou vaříme asi 20 minut. Podáváme jako předkrm a nebo přílohu k masu.Také můžeme podávat jako lehkou večeři s pečivem.

 

Složení

Artyčok