Cafédirect BIO Machu Picchu mletá káva

227 g
Prémiová kvalitaBIO
179,90 Kč 792,51 Kč/kg
Země původu: Peru,

Přemýšlíte nad ochutnáním této kávy?

Dovolte nám krátké představení. Základní informace:

  • 100% Arabika
  • 100% Fairtrade
  • 100% BIO
  • Jednodruhová káva z Peru, oblast Machu Picchu.
  • Silněji pražená na 4. stupeň z 5 s nepatrnou aciditou a plným, čokoládovo-oříškovým tělem.
  • Krásné, rovnoměrné pražení. Washed. Sušená na slunci. Praženo v Anglii. 

Cafédirect - nejetičtější kávová společnost na britském trhu, která vrací více než  50 % svých zisků zpátky farmářům, kteří pro ně kávu už přes 20 let pěstují. Řada Machu Picchu (k dostání také v zrnku a instatní verzi) je od roku 1989, kdy Cafédirect vznikl, jednoznačně nejprodávanější a nejoblíbenější kávou.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Díky zapojení do spravedlivého obchodu fair trade dostali farmáři za svou sklizeň spravedlivě zaplaceno tak, aby se důstojně uživili vlastní prací - prací, kterou dělají s radostí a pýchou, a díky které si vy už za několik desítek minut můžete užít šálek téhle skvělé kávy. 

Kávové třešně pro tuto kávu dozrály v nadmořské výšce 1800 - 2000 metrů v ideálním mikroklima na vulkanické půdě strmých svahů peruánských And, kde je pro vás ručně sbírali farmáři z družstva Cocla a Chirinos přesně v momentě, kdy perfektně dozrály.

Podíl Fairtrade: 100 %. Země původu: Peru.

Na obrázku může být: hora, obloha, mrak, venku a příroda

SCAA skóre: > 82 (výběrová káva) dle Specialty Coffee Association of America. Výběrová káva (z angl. specialty coffee) je vyráběna z kávových zrn té nejvyšší kvality a nejčastěji se jedná o druh arabica.

Dle stanov americké asociace Specialty Coffee Association of America (SCAA) je termínem výběrová káva označena taková káva, která při degustaci získá v celkovém souhrnu minimálně 80 a více bodů. Pro porovnání, běžné kávy dostupné v obchodech dosahují skóre mezi 50 – 79 body.

Použití

Tato káva je vhodná pro všechny způsoby přípravy.

O výrobci

Společnost Cafédirect vznikla v roce 1989 jako první společnost prodávající Fairtrade produkty na britském trhu. Všechny produkty společnosti mají Fairtrade certifikaci. Cafédirect nejen že podporuje spravedlivý obchod, ale také pomáhá místním farmářům financovat rozvoj farem, jejich management a udržitelnost. Díky tomu si můžete vychutnat ten nejkvalitnější šálek kávy.

Skladování

Skladujte v suchu, chladu a temnu bez přístupu vzduchu.

Výrobce

Cafédirect
4th floor, 115 George street 
Edinburgh EH2 4JN
Skotsko

Složení

Pražená mletá BIO káva
Arabica100 %