Cafédirect Arabica Espresso zrnková káva

1 kg
599,90 Kč 599,90 Kč/kg
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Čistá, plná, intenzivní káva vhodná pro přípavu espressa s plnou krémou.

Dovolte nám krátké představení. Základní informace:

  • 100% Arabika
  • 100% Fairtrade
  • Jemně nasládlá chuť s karamelovými a oříškovými tóny s téměř neznatelnou aciditou.
  • Při použití 7g zrnek na 1 šálek kávy připravíte z tohoto balení 142 šálků skvělé kávy. 
  • Silně pražená káva na 5. stupeň z 5. Krásné, rovnoměrné pražení, souměrná zrnka. Washed. Sušená na slunci. Praženo v Anglii.

Cafédirect - nejetičtější kávová společnost na britském trhu, která vrací více než  50 % svých zisků zpátky farmářům, kteří pro ně kávu už přes 20 let pěstují. Řada Machu Picchu (k dostání také v zrnku a instatní verzi) je od roku 1989, kdy Cafédirect vznikl, jednoznačně nejprodávanější a nejoblíbenější kávou.

Díky zapojení do spravedlivého obchodu fair trade dostali farmáři za svou sklizeň spravedlivě zaplaceno tak, aby se důstojně uživili vlastní prací - prací, kterou dělají s radostí a pýchou, a díky které si vy už za několik desítek minut můžete užít šálek téhle skvělé kávy. 

Kávové třešně pro tuto kávu dozrály v nadmořské výšce 1800 - 2000 metrů v ideálním mikroklima na vulkanické půdě strmých svahů peruánských And, kde je pro vás ručně sbírali farmáři z družstva Cocla a Chirinos přesně v momentě, kdy perfektně dozrály.

Podíl Fairtrade: 100 %. Země původu: Peru.

Použití

Podle hrubosti mletí je tato káva vhodná pro přípravu espressa.

O výrobci

Společnost Cafédirect vznikla v roce 1989 jako první společnost prodávající Fairtrade produkty na britském trhu. Všechny produkty společnosti mají Fairtrade certifikaci. Cafédirect nejen že podporuje spravedlivý obchod, ale také pomáhá místním farmářům financovat rozvoj farem, jejich management a udržitelnost. Díky tomu si můžete vychutnat ten nejkvalitnější šálek kávy.

Skladování

Skladujte v suchu, chladu a temnu bez přístupu vzduchu. Skladujte kávu správně a užijete si tak její chuť a vůni mnohem déle!

Výrobce

Cafédirect
4th floor, 115 George street 
Edinburgh EH2 4JN
Skotsko

Složení

100% Arabika zrnková káva pražená