Hampstead Tea BIO Darjeeling First Flush sypaný čaj

100 g
Prémiová kvalitaBIO
Bez éček
149,90 Kč 1 499,00 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Indie,

Popis produktu

Vynikající lehký sypaný černý čaj pěstovaný v indické provincii Darjeeling z první jarní sklizně. Tento čaj se vyznačuje plnou, aromatickou a květinovou chutí. Obsah balení: 100g.

Společnost Hampstead Tea London vznikla v roce 1989. Hampstead Tea odebírá od svého vzniku čajové lístky z malé oblasti v Makaibari (Darjeeling), kterou po generace obhospodařuje jedna rodina. Makaibari je první světovou oblastí s certifikátem biodynamického zemědělství. Všechny čaje jsou sklízeny výhradně ručně.
Značka Hampstead Tea London získala za své čaje řadu ocenění kvality a chuti. Vetšina její produkce nese certifikaci Demeter, která převyšuje standardní BIO certifikaci a zaručuje že suroviny byly vypěstovány biodynamickým způsobem zemědělství. Biodynamické zemědělství je označení pro takový druh zemědělství, které zaručuje zejména udržitelnost produkce tím, že šetrně hospodaří s přírodními zdroji a vrací přirozenou cestou do půdy živiny, které z ní čerpá (nejvyšší možný stupeň udržitelného zemědělství). Farmáři v Makaibari získali tento certifikát právě díky významné pomoci společnosti Hampstead Tea London. Ta vrací velkou část svých zisků zpět do farmářských komunit, kde jsou investovány na podporu rozvoje především v oblasti vzdělání a lékařské péče.

Příprava: vrchovatou lžičku čajových lístků přelijeme čerstvě uvařenou horkou vodou a necháme 3 minuty louhovat, poté scedíme.

Skladujte v suchu.

Produkt je 100% bez plastů (sáček uvnitř je vyroben z celulózy).

Složení

Sypaný černý čaj