Nutrilon 1 HA ProExpert

0,8 kg
499,00 Kč 623,75 Kč/kg
Země původu: Holandsko,

Popis produktu

Nutrilon 1 HA je určen k dietnímu postupu při snižování rizika vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a souvisejících projevů alergických onemocnění. Nutrilon 1 HA je určen pro děti v počátečních 6 měsících jejich života.

- hypoantigenní (HA) dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od narození, pokud kojení není možné
- k dietnímu postupu při snižování rizika vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a s tím spojených projevů alergických onemocnění - pro děti s alergií v rodinné anamnéze - není určeno pro děti s prokázanou alergií na bílkovinu kravského mléka - zvýšeným rizikem vzniku alergie je dítě ohroženo především v případě, kdy alergií trpí sourozenci nebo rodiče - Nutrilon 1 HA umožňuje díky obsahu hydrolyzované bílkoviny minimalizovat styk s antigenem (bílkovinou kravského mléka) - na vznik alergie má vliv více faktorů (např. dědičné vlohy, okolní prostředí, výživa,…), úprava pouze jednoho z těchto faktorů nemusí zajistit příznivý účinek - zařadí-li se před HA mléko běžná mléčná výživa (ne hypoantigenní), dochází ke snížení účinnosti - ve srovnání se standardní výživou má HA mléko mírně nahořklou chuť, to je způsobeno obsahem hydrolyzované bílkoviny

Důležité upozornění: Výrobek je možné používat jen pod kontrolou lékaře. Nutrilon 1 HA je nutričně kompletní počáteční mléčná výživa v prášku, která je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození do doby zavedení vhodných příkrmů. Způsob použití a další informace jsou uvedeny na obalu.

Návod na přípravu výživy: 1. Umyjte si ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.

2. Převařte kojeneckou vodu, nechte ji vychladnout cca na 40 °C

3. Vodu vlijte do vysterilizované láhve. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.

4. Prášek do vody přidejte pomocí přiložené odměrky. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.

5. Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (min. 10 vteřin), než se všechen prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.

6. Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a připravenou dávku podávejte.

Doporučené dávkování (pokud dětský lékař neurčí jinak): Příprava jedné dávky: Věk kojence 0 - 2 týdny - 1 dávka mléka - 100 ml, voda - 90 ml, odměrek - 3, dávek na den - 6 Věk kojence 2 - 8 týdnů - 1 dávka mléka - 133 ml, voda - 120 ml, odměrek - 4, dávek na den - 5 Věk kojence 2 měsíce - 1 dávka mléka - 166 ml, voda - 150 ml, odměrek - 5, dávek na den - 5 Věk kojence 3 - 4 měsíce -1 dávka mléka - 200 ml, voda - 180 ml, odměrek - 6, dávek na den - 5 Věk kojence 5 - 6 měsíců - 1 dávka mléka - 233 ml, voda - 210 ml, odměrek - 7, dávek na den - 5

100 ml Nutrilonu 1 HA = 90 ml převařené vody + 3 zarovnané odměrky = 275 kJ (66 kcal). 1 zarovnaná odměrka = 4,6 g sušeného přípravku. Používejte pouze originální odměrku.

Uchovávání: Po každém použití plechovku vždy pečlivě uzavřete. Uchovávejte ji na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Skladujte v suchu a chladu (<25 °C).

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Nutrilon 1 HA je nutričně kompletní kojenecká výživa vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni. Výrobek je možné používat jen pod lékařským dohledem. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Jakékoliv pochyby a dotazy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Důležité rady: Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin. Nespotřebovanou stravu zlikvidujte. Neohřívejte v mikrovlnné troubě, může dojít k opaření dítěte. Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.

Složení

SLOŽENÍ: Laktóza (z mléka)
Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka) Rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový, olej z mikrobiologických zdrojů) Galaktooligosacharidy (z mléka) 8,8 % Emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou) Fruktooligosacharidy 0,6 % Dihydrogenfosforečnan draselný Chlorid vápenatý Rybí olej Cholin chlorid Kyselina L-askorbová Sójový lecitin Taurin L-askorban sodný Inositol Síran železnatý Síran zinečnatý Sodná sůl uridin 5' -monofosfátu Cytidin 5' -monofosfát DL-α-tokoferyl acetát Adenosin 5' -monofosfát Sodná sůl inosin 5' -monofosfátu L-karnitin Nikotinamid Sodná sůl guanosin 5' -monofosfátu D-pantothenát vápenatý D-biotin Síran měďnatý Kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová) Retinyl palmitát DL-α-tokoferol Riboflavin Thiamin hydrochlorid Cholekalciferol Pyridoxin hydrochlorid Síran manganatý Jodid draselný Fytomenadion Seleničitan sodný¨

ALERGENY: Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), Sójové boby a výrobky z nich, Ryby a výrobky z nich.