Nutrilon 2 HA ProExpert

0,8 kg
499,00 Kč 623,75 Kč/kg
Země původu: Holandsko,

Popis produktu

Hypoantigenní dietní mléko Nutrilon 2 HA pomáhá předcházet vzniku alergií u dětí s rodinnými předpoklady. Mohou ho pít od ukončeného 6. měsíce věku.

- hypoantigenní (HA) dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni
- určeno při dietním postupu pro děti s rodinnou anamnézou alergie (např. atopický ekzém, potravinová alergie, alergické astma, senná rýma) - dítě má zvýšené riziko vzniku alergie, zejména pokud se v rodině alergie již vyskytuje, především pokud jí trpí sourozenci nebo rodiče - díky obsahu hydrolyzované bílkoviny umožňuje minimalizovat styk s antigenem (bílkovinou kravského mléka) obsahuje unikátní směs prebiotik GOS/FOS, která byla inspirována mateřským mlékem - chuť HA mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, to je způsobeno obsahem hydrolyzované bílkoviny - zařazením běžné (ne hypoantigenní) mléčné výživy před HA mléko dochází ke snížení účinnosti - přípravek není vhodný pro děti s prokázanou alergií na bílkovinu kravského mléka

Důležité upozornění: Výrobek je možné používat jen pod kontrolou lékaře. Nutrilon 2 HA je nutričně kompletní pokračovací mléčná výživa v prášku, která je vhodná od uk. 6. měsíce věku dítěte. Způsob použití a další informace jsou uvedeny na obalu.

Návod na přípravu výživy: 1. Umyjte si ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.

2. Převařte kojeneckou vodu, nechte ji vychladnout cca na 40 °C

3. Vodu vlijte do vysterilizované láhve. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.

4. Prášek do vody přidejte pomocí přiložené odměrky. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.

5. Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (min.10 vteřin), než se všechen prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.

6. Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a připravenou dávku podávejte.

Doporučené dávkování (pokud dětský lékař neurčí jinak): Příprava jedné dávky: Věk kojence 6 - 8 měsíců - 1 dávka mléka - 266 ml, voda - 240 ml, odměrek - 8, dávek na den - 4 Věk kojence 8 - 10 měsíců - 1 dávka mléka - 266 ml, voda - 240 ml, odměrek - 8, dávek na den - 3 Věk kojence 10 - 12 měsíců - 1 dávka mléka - 266 ml, voda - 240 ml, odměrek - 8, dávek na den - 2-3

100 ml Nutrilonu 2 HA = 90 ml převařené vody + 3 zarovnané odměrky = 285 kJ (68 kcal). 1 zarovnaná odměrka = 4,6 g sušeného přípravku. Používejte pouze originální odměrku.

Uchovávání: Po každém použití plechovku vždy pečlivě uzavřete. Uchovávejte ji na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce od otevření.

Skladujte v suchu a chladu (<25 °C).

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Nutrilon 2 HA je určen pro zvláštní výživu kojenců starších 6 měsíců. Má být pouze součástí smíšené stravy a nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců života. Není vhodný jako jediný zdroj výživy. Při zavádění příkrmů se řiďte doporučením lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Používejte jen pod lékařským dohledem. Pro zdraví kojenců je důležité důsledně dodržovat návod na přípravu i uvedená doporučení. Přípravek není vhodný při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka.

Důležité rady: Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin. Nespotřebovanou stravu zlikvidujte. Neohřívejte v mikrovlnné troubě, může dojít k opaření dítěte. Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním.

Složení

SLOŽENÍ: Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka)
Laktóza (z mléka) Rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový, olej z mikrobiologických zdrojů) Škrob Galaktooligosacharidy (z mléka) 8 % Fruktooligosacharidy 0,6 % Emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou) Dihydrogenfosforečnan draselný Chlorid vápenatý Fosforečnan vápenatý Rybí olej Cholin chlorid Kyselina L-askorbová Taurin Sójový lecitin L-askorban sodný Síran železnatý DL-α-tokoferyl acetát Síran zinečnatý Inositol Sodná sůl uridin 5' -monofosfátu Cytidin 5' -monofosfát Adenosin 5' -monofosfát Sodná sůl inosin 5' -monofosfátu L-karnitin Nikotinamid Sodná sůl guanosin 5' -monofosfátu D-pantothenát vápenatý D-biotin Síran měďnatý Retinyl palmitát Kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová) DL-α-tokoferol Riboflavin Thiamin hydrochlorid Cholekalciferol Pyridoxin hydrochlorid Jodid draselný Síran manganatý Fytomenadion Seleničitan sodný

ALERGENY: Mléko a výrobky z něj (včetně laktózy), Sójové boby a výrobky z nich, Ryby a výrobky z nich.