MozzarellArt Ricotta

250 g
Exkluzivně pro PremiumOd českého farmářePrémiová kvalita
Momentálně vyprodáno
Poslat e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Země původu: Česká republika,

Lahodný ručně vyráběný přírodní sýr z tepelně neošetřovaného mléka.

Vytváří se z převařené syrovátky, která vzniká jako vedlejší produkt při výrobě mozzarelly. Syrovátka se vaří na 95 °C, což zahájí proces, při kterém proteiny, které byly v syrovátce, začnou stoupat k povrchu. Z toho, co se nakulminuje u povrchu, se pak vytvoří ricotta. Ricotta je velmi měkká a lehká.

V Mozzarellart věří, že by sýry měly být vyrobeny pouze z přírodních věcí (mléko, sůl a syřidlo). A díky tomu jsou schopni poskytovat produkty mimořádně vysoké kvality.

Použití

Její výhoda je, že se dá použít jak pro slanou kuchyni, tak pro sladkou. Často se používá pro dezerty, například pro přípravu cannoli a dalších sladkých pochoutek.

O výrobci

Mozzarellart je prvním výrobcem ručně vyráběné mozzarelly v Praze. Tento obchod a jeho koncept výroby je naprosto unikátní nejen v Praze, ale v celé České republice.

Motto, kterým se řídí zní: “Italská tradice, české mléko”. Jejich jedinečná receptura jim umožňuje vyrábět sýry, které mají výjimečnou kvalitu a čerstvost. Každý den vyrábí sýry různých druhů - mozzarella, burrata, ricotta, scamorza atd.
A ačkoliv má každý jinou chuť, jednu věc mají všechny společnou - jsou vyráběny bez použití konzervačních nebo jiných přidaných látek.

Skladování

Skladujte v chladu při teplotě 2–4 °C.

Upozornění

Není vhodné pro těhotné ženy.

Výrobce

Mozzarellart
Bělehradská 237/11
Praha 4 - Nusle
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 5 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.