• Vážení zákazníci, momentálně se bohužel potýkáme s nedostatkem kurýrů, a nemáme tak otevřen dostatek časových oken na to, abyste si mohli objednat nákup na čas, který vám vyhovuje, a to v následujících oblastech: Benešovsko, Plzeňsko a Příbramsko. Omlouváme se, že se na nás nemůžete plně spolehnout, a usilovně pracujeme na nápravě.

Cafédirect Kilimanjaro SCA 82 zrnková káva

227 g
199,90 Kč 880,62 Kč/kg
Země původu: Tanzánie,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Lehká, svěží aromatická káva se středně plným tělem, čistou chutí a citrusovými tóny.

Dovolte nám krátké představení této lahodné kávy, která byla stvořena právě pro vás.

  • 100% Arabica.
  • 100% Fairtrade.
  • Silněji pražená na 3. stupeň z 5.

Kávové třešně ručně sesbírali farmáři z tanzánského družstva KNCU Coffee Cooperative přesně v momentě, kdy perfektně dozrály. Sezóna sklizně je v této oblasti díky pomalejšímu zrání poměrně dlouhá – od října do února. Z třešní se kávová zrnka získala propíráním v pramenité vodě (tzv. washed), následně se sušila venku na čerstvém vzduchu a slunci. Celý proces pěstování, sklizně i zpracování splňuje vysoké nároky na kvalitu.   

Kilimanjaro, Afrika, Treking, Přírody, Národní Park

Kávovníky mají na úpatí hory Kilimanjaro ideální podmínky díky úrodné vulkanické půdě, mírnému klimatu a dostatku vláhy z křišťálově čistých horských pramenů vytékajících přímo z ledovce na vrcholku hory. Kávové třešně zde dozrávají pomalu, ve stínu banánovníků. Pěstování banánovníků spolu s kávovníky je pro oblast Kilimanjaro typické a umožňuje pomalé zrání, které do kávových zrn promítá nepřeberné množství chutí.

Použití

Dle hrubosti mletí je tato káva vhodná pro všechny způsoby přípravy. Vynikající je zejména French press a filtr, který dá vyniknout chuťovým nuancím téhle specifické kávy.

O výrobci

Společnost Cafédirect PLC je první a zároveň největší britskou společností, která vyrábí Fairtrade horké nápoje. 50 % svého výdělku věnují pěstitelským komunitám, od kterých suroviny nakupují. Pro mnoho pěstitelů byl Cafédirect PLC prvním zákazníkem, a otevřel jim tak dveře k novým kupcům. Společnost jedná tak, aby co nejvíce ochránila životní prostředí. Mezi jejich sortiment patří káva, čaj a kakao.

Skladování

Skladujte v suchu, chladu a temnu bez přístupu vzduchu.

Výrobce

Cafedirect PLC
115 George Street
Edinburgh EH2 4JN
Velká Británi

Složení

100% Arabika zrnková káva pražená