Cafédirect Kilimanjaro mletá káva

227 g
Bez éček
179,90 Kč 792,51 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Tanzánie,

Popis produktu

Lehká, svěží aromatická káva se středně plným tělem, čistou chutí a citrusovými tóny. 100% Arabika, ručně sbíraná. Tato káva je vhodná pro všechny způsoby přípravy. Vynikající je zejména French press a filtr, který dá vyniknout chuťovým nuancím téhle specifické kávy. Síla pražení: 3. stupeň z 5 (střední pražení s osvěžující a příjemnou aciditou). Odrůdy Bourbon a Kent. Nadmořská výška pěstování: 1000 - 2000 m. n. m. Podíl Fairtrade: 100%

Kávovníky mají na úpatí hory Kilimanjaro ideální podmínky díky úrodné vulkanické půdě, mírnému klima a dostatku vláhy z křišťálově čistých horských pramenů vytékajících přímo z ledovce na vrcholku hory. Kávové třešně zde dozrávají pomalu, ve stínu banánovníků. Pěstování banánovníků spolu s kávovníky je pro oblast Kilimanjaro typické - umožňuje pomalé zrání, které do kávových zrn promítá nepřeberné množství chutí.
Kávové třešně ručně sklidili farmáři z tanzánského družstva KNCU Coffee Cooperative přesně v momentě, kdy perfektně dozrály. Sezóna sklizně je v této oblasti díky pomalejšímu zrání poměrně dlouhá - od října do února. Z třešní se kávová zrnka získala propíráním v pramenité vodě (tzv. ""washed""), následně se sušila venku na čerstvém vzduchu a slunci. Celý proces pěstování, sklizně i zpracování splňuje vysoké nároky na kvalitu.

Přemýšlíte o koupi kávy značky Cafédirect - nejetičtější kávové společnosti na britském trhu, která vrací více než 50 % svých zisků zpátky farmářům, kteří pro ně kávu už přes 20 let pěstují. Díky zapojení do spravedlivého obchodu fair trade dostali farmáři za svou sklizeň spravedlivě zaplaceno tak, aby se důstojně uživili vlastní prací - prací, kterou dělají s radostí a pýchou, a díky které si vy už za několik desítek minut můžete užít šálek téhle skvělé kávy.

Země původu: Tanzánie. Skladujte v suchu, chladu a temnu bez přístupu vzduchu.

Složení

Pražená mletá káva
Arabica100 %