Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Mida´s Kurkuma

100 g
49,90 Kč 499,00 Kč/kg
Země původu: Indie,

Mletá kurkuma.

Kurkuma, známá také pod názvem indický šafrán, se vyrábí ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého. Oddenek se nejprve několik hodin vaří a až poté suší a následně mele na sytě žlutý prášek. Rostlina pochází z jižní Asie a jejím největším producentem je Indie.

Použití

Je vhodná k ochucování pokrmů z kuřecího nebo krůtího masa, luštěnin, zeleniny a brambor, ale také polévek nebo omáček. Kurkumou můžete okořenit pokrmy z rýže, zejména bílou rýži basmati. Společně s jogurtem či zakysanou smetanou se často používá k nakládání masa. 

O výrobci

Mida byla založena v roce 1928 Sailendrou Krishnou Mitra. Podnikání zahájil ze svého domova na předměstí Kalkaty. Pečlivě skládal tradiční recepty pro Chutneys, Pickles, Sauces, Curry Powder a Pastes z různých míst své návštěvy v Indii a rád se podělil o své domácí přípravy se svými rodinnými příslušníky a přáteli. Položil tak základ sdílení a zdokonalování tajemství každého pokrmu. 

Skladování

Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Po otevření obalu uchovávejte v hermeticky uzavřené nádobě.

Výrobce

MIDA & COMPANY PRIVATE LTD.
Orbit Building 
Garstin Place 1
700 001  Kolkata
West Bengal
Indie

Složení

Kurkuma

Alergeny

Může obsahovat stopy:
Obiloviny obsahující lepek
Celer
Hořčice
Oxid siřičitý a siřičitany
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.