Ita-san

Ita-san Sushi rýže kulatozrná

500 g
77,90 Kč 155,80 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

200+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Itálie,
Víte, že...
Vyberte si z více než 5.000 plant-based produktů

Dopřejte si nejširší nabídku plant-based produktů ze všech supermarketů!

Speciální kulatozrná rýže určená k výrobě sushi.

Správně připravená rýže je základním předpokladem k úspěchu při výrobě sushi, protože má zásadní vliv na konzistenci tohoto pokrmu. Dokládá to i samotné slovo sushi, které v překladu znamená kyselá rýže.  

Aby se Vám jídlo podařilo, použijte vždy vhodnou rýži, nikdy ne obyčejnou. Rýže Sushi Itasan má speciální kulaté zrníčka, které se k výrobě sushi perfektně hodí. Po uvaření se přiměřeně lepí, ale zároveň je načechraná, takže s ní rolky ideálně vytvarujete.

Použití

Rýži propereme, dokud nepoteče čistá voda. Pro zlepšení soudržnosti propranou rýži namočte na 1 hodinu do studené vody. Na jeden šálek rýže dva šálky studené vody. Rýži vaříme 2 minuty a následně pozvolna 10 minut.

Ochucuje se vždy až po tepelné úpravě a to octem (nejlépe japonským rýžovým), cukrem a solí. Na jeden kilogram uvařené rýže stačí jeden decilitr nálevu, který z dochucovadel připravíme.

O výrobci

Společnost F.W.Tandoori s.r.o. byla založena roku 1992 s cílem zaplnit v té době prázdné místo na českém trhu – segment asijských gastronomických specialit. Tato rodinná a ryze česká společnost začala na počátku své činnosti dovážet z Anglie širokou škálu indických koření a kořenících směsí.

Postupně rozšiřovala počet položek na základě požadavků zákazníků, v té době především nově vznikajících restaurací a specializovaných obchodů. V roce 2017 společnost oslavila již 25 let svého působení  na českém trhu.

Skladování

Skladujte v suchu.

Výrobce

F.W. Tandoori s.r.o.
252 28 Vonoklasy 155
Česká republika

Složení

Rýže100 %

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1494 kJ/352 kCal
Tuky0.7 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.5 g
Sacharidy78 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny6.8 g
Sůl0.03 g
Vláknina g