Dione Borůvky lesní

200 g
49,90 Kč 249,50 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Zmrazené lesní borůvky (kanadské).
Brusnice chocholičnatá, známá též jako kanadská borůvka, je rostlina z čeledi vřesovicovitých. Pochází ze Severní Ameriky a v Evropě zdomácněla a je pěstována.

Použití

Zmrazné borůvky jsou ideální pro přípravu pohárů, palačinek, koláčů, dortů, koktejlů a moučníků. Rychlý a výborný koláč s drobenkou:  4 vejce utřeme s 170 g cukru, přidáme 100 g oleje, 3 lžíce vlažné vody a promícháme. Přidáme 300 g mouky se špetkou soli, 1/4 l mléka, prášek do pečiva, vanilinový cukr a vše dobře promícháme. Těsto nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech, posypeme hustě, opranými a okapanými, borůvkami. Potom koláč posypeme připravenou drobenkou a dáme upéct do středně vyhřáte trouby na 175 stupňů a 30 minut.

O výrobci

Společnost AGRIMEX Vestec a.s. byla založena v roce 1995 a v roce 2017 se stala součástí koncernu Hamé s.r.o. Již od prvopočátku se zabývá zpracováním, výrobou a obchodem se zmrazenými potravinami, zejména zeleninou, zeleninovými směsmi a ovocem. Velkým mezníkem společnosti byl rok 2006, kdy byl uveden do provozu zcela nový komplex a zároveň sídlo společnosti v Panenských Břežanech na severním okraji Prahy. I dnes se jedná o nejmodernější mrazírenský výrobně-skladový areál v ČR, který distribuuje své produkty prostřednictvím specializovaných velkoobchodů, obchodních řetězců a realizuje rovněž přímé prodeje koncovým zákazníkům. Největší pýchou jsou špičkové technologie, které zaručují šetrné a zejména rychlé zpracování i přebalování především tuzemské zeleniny a ovoce.Adresa nového sídla nebyla vybrána náhodně. Nalézá se totiž na pomezí pěstitelských oblastí Litoměřicka a Polabí, kde jsou hlavní dodavatelé zeleniny a ovoce pro AGRIMEX. Díky tomu proces zpracování české suroviny, která se sklízí ve fázi nejvyšší zralosti, probíhá pouze v řádech hodin, navíc bez umělých konzervantů, barviv či stabilizátorů. Kvalitní, šokově zmrazená surovina si tak zachovává charakteristickou chuť, barvu, vůni a vysoký obsah nutričních látek, vitamínů či enzymů.

Skladování

Skladujte při teplotě -18°C a nižší. Po rozmrazení znovu nezmrazujte. 

Výrobce

AGRIMEX Vestec a.s.
č. p. 199
250 70 Panenské Břežany
Česká republika

Složení

Lesní borůvky

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota214 kJ/51 kcal
Tuky0.6 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.1 g
Sacharidy12.2 g
z toho cukry8.5 g
Bílkoviny0.4 g
Sůl g
Vláknina g