Country Life Sirup javorový Grade A BIO

250 ml
Bez éček
179,90 Kč 719,60 Kč/l
Země původu: Kanada,

Popis produktu

Přírodní sladidlo - sirup. Označení Grade A se používá pro nejkvalitnější javorový sirup. Jedná se o tradiční kanadský produkt. Je to koncentrovaná míza z kanadského javoru.

Sirup se vyrábí tak, že do dospělých stromů jsou navrtány otvory, kterými míza vytéká do záchytných nádob. Stromy se mohou dožít až 250 let, mízu produkují ve stáří 50 až 80 let. Na jeden litr sirupu je potřeba 35–40 litrů mízy. Surová míza obsahuje až 97 % vody, která se následně odpařuje, až vznikne sirup. V ekologické produkci se přísně dbá na to, aby javory, které produkují mízu, byly dospělé a stáčením mízy nebyl narušen jejich vývoj.

 

 

Použití

Javorový sirup lze používat jako náhražku za cukr bílý a přitom je zdrojem přírodního cukru. Své místo najde na palačinkách, omeletách, ale i ovocných knedlících. Dochutit s ním můžeme však i zmrzlinové poháry anebo dezerty, jogurty aj. Lze používat jak na vaření, tak na pečení.

Připravte pro své ratolesti sušenky z javorového sirupu:

250 g špaldové mouy smícháme se 100 g másla, skořicí, vanilkou, lžičkou prášku do pečiva, 1 vajíčkem a dosladíme dle chuti javorovým sirupem (ideálně 3 lžíce). Vše důkladně promícháme a z vytvořeného těsta vykrajujeme různé tvary, které pokládáme na plech vystlaný pečícím papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 160 °C asi 7 minut.

O výrobci

Společnosti byla založena v roce1991. V tomto roce vznikl jejich velkoobchod a také první prodejna. Do „biorodiny" společnosti Country Life patří dnes mj. osm prodejen biopotravin a zdravé výživy v Praze. První z nich byla prodejna v Melantrichově 15, otevřená již na počátku devadesátých let a je na stajném místě více jak 25 let. K ní se později přidala prodejna s občerstvením v Jungmannově 1. Obchod na ulici Čs. armády patří k největším bioprodejnám v České republice. V Liliové ulici v Praze 1 se nachází specializovaná prodejna bio a přírodní kosmetiky. 

Skladování

Skladujte v suchu a chladu. Po otevření skladujte při teplotě do 10 °C.

Výrobce

Country Life
Nenačovice 87
266 01 Beroun 1
Česká republika

Složení

Javorový sirup100 %