Statek Horní Dvorce Játrová paštika - paštika s jehněčími játry

120 g
Od českého farmáře
79,90 Kč 665,83 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Jemná šlehaná paštika s 30% podílem jehněčích jater. Paštika je vyráběna tradičním postupem, na cibulce se orestují nakrájená játra a následně rozemelou společně s vepřovým ovarem. Po vymíchání se dochutí paštikovým kořením a plní do plechovek nebo do skleniček a sterilizují. Paštika se hodí červenému vínu.

 

 

Příběh Statku Horní Dvorce

Statek koupili manželé Dubovi v roce 2004. Už od vysoké školy mluvili o tom, že po ukončení studia chtějí farmu s chovem ovcí. Chtěli mít vše na jednom místě (chov, zpracování a výrobu potravin) a nabízet lidem poctivé a adresné výrobky ze statku. Nyní nabízí ovčí sýry, ovčí mléčné výrobky, uzeniny s jehněčím masem a jehněčí maso.

Jak se to dělá

Manželé Dubovi vybudovali plnohodnotnou zemědělskou společnost hospodařící v jižních Čechách, která má jako cílové produkty čerstvé a zrající ovčí sýry. Sýry vyráběné v jejich sýrárně neobsahují konzervanty a barviva. Ruční výroba umožňuje šetrné zacházení jak se sýrařským zrnem během výroby, tak i s jednotlivými sýry. Minimalizuje se tím odcházení chuťových látek pryč do syrovátky a ztráty důležitých nutričních hodnot sýrů. Produkty ze Statku Horní Dvorce jsou poctivé, lahodné a vyráběné s láskou k přírodě.

Proč si Dubovi vybrali Rohlík?

„Spolupráce s Rohlíkem je jednoduchá. Zvažovali jsme zda mít svůj vlastní eshop, ale s Rohlíkem je to výhodnější. Především je skvělé, že Rohlík propaguje poctivé výrobce.”

 

 

 

Složení

Jehňečí játra30 %
Vepřové maso
Sádlo
Sůl
Kořenící směs