Šťavnaté veganské klobásky vyrobené ze sójového proteinu, obohacené o červenou cibuli a rozmarýn.

Kořeněné klobásky jsou skvělou alternativou k masovým jídlům. Neobsahují žádné živočišné produkty. Jejich výhodou je snadná a rychlá příprava, velký obsah rostlinného proteinu a nízký obsah nasycených tuků. Ideální pro ty, kterým není lhostejné, jaký původ má jejich strava. Cibule a lehké koření dodávají párečkům úžasnou kořeněnou chuť.

Linda McCartney...

Produkt je důkazem, že vegetariánská strava je nejen zdraví prospěšná, ale také může být velice chutná. Produkt pochází z vegetariánské řady společnosti Linda McCartney's – jeden z největších výrobců vegetariánských produktů na britském trhu, založené Lindou McCartney, manželkou Paula McCartneyho, kteří společně zasvětili svůj život boji za práva zvířat. Produkt vhodný i pro vegany.

Použití

Před přípravou nerozmrazujte. Klobásky vložte do předem rozehřáté trouby na 180 °C nebo na předehřátý grill. Zakápněte olejem (řepkový, slunečnicový nebo olivový). Pečte cca 15–20 minut. Občas klobásky pootočte. Vyjměte až budou dozlatova opečené.

O výrobci

Linda McCartney's je britská rodinná společnost, kterou založila průkopnice zdravého jídla, Linda McCartney, po níž je podnik pojmenován. V současné době tým Lindy McCartney se zařazuje pod skupinu Hain Celestial Group.

Firma se zabývá výrobou vegetariánských a veganských náhražek masa, které jsou šetrné k životnímu prostředí, a to ve všech směrech – od ingrediencí až po balení. Obaly jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů.

Skladování 

Skladujte v mrazničce při teplotě -18 °C nebo nižší. Po rozmrazení znovu nezmrazujte.

Výrobce

Linda McCartney's
2100 Century Way
Thorpe Park Business Park
Leeds LS15 8ZB
Velká Británie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 154 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 60 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.