Slide 1 of 2

Ředkev bílá kulatá, svazek 3ks

1 ks
Momentálně vyprodáno
Očekáváme v pondělí po 12h.
Upozornit na e-mail, až bude skladem
Země původu: Itálie,

Ředkev pochází z Číny a Přední Asie. Prošla celou řadou šlechtění, do Evropy se dostala počátkem našeho letopočtu. Za syrova má více vitaminu C, než citrusové plody, obsahuje značné množství vitaminu E, vitaminy skupiny B, beta karoten a z minerálních látek hlavně draslík, sodík, vápník a hořčík. Jako většina druhů zeleniny obsahuje značné množství vlákniny.

Použití

Bílá ředkev je větší příbuznou oblíbených ředkviček. Využít ji můžete nejen ve studené, ale i teplé kuchyni. Používá se za syrova do salátů, pomazánek nebo dušená jako příloha k masu, rybám. Grilovanou ředkev můžete podávat s kozím sýrem.
Zeleninové lupínky si získávají stále větší oblibu - můžete si je udělat i bílé ředkve: bílé ředkve nejprve důkladně omyjte, osušte a poté nastrouhejte na struhadle na stejnoměrné tenké plátky. Plátky ředkve v míse promíchejte s olejem, solí a kmínem. Pak je naskládejte na plech vyložený pečicím papírem tak, aby se jednotlivé kousky nepřekrývaly. Pečte ve vyhřáté troubě při 160 °C asi 30 - 45 minut.

Skladování

Uchovávejte v ledničce, kde vydrží týden až deset dní.

 

 

Složení

Ředkev bílá kulatá