Slide 1 of 2

Petržel kořenová s natí, svazek (cca 350g)

1 ks
37,90 Kč 37,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Petržel Vás překvapí jemně nasládlou chutí a hlavně svou šťavnatostí.

Díky svému aroma je oblíbenější než petržel listová. U kořenové petržele se nachází největší část pod zemí, která je větší, jemnější a obsahuje nejvíce živin. 

Použití

Je vynikající pečená, dušená nebo smažená jako hranolky, vařená ve vodě i v páře, hodí se do polévek a do dušených jídel. Syrová nastrouhaná petržel se přidává do salátů.

Zkuste si recept na zdravé petrželové chipsy!

Petržel si nakrájíme na tenké plátky, které rozprostřeme na plech, pokapeme olivovým olejem a dochutíme hrubozrnnou solí a sladkou paprikou. Pečeme na 200 stupňů cca 10-15 minut. 

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Vyzkoušejte si například zeleninový vývar!

O výrobci

Odbytové družstvo LITOZEL je v současnosti jedním ze tří největších schválených odbytových organizací producentů zeleniny v ČR. Družstvo tvoří schopní malí i velcí pěstitelé zdravé zeleniny. IPZ = integrovaná produkce zeleniny - jedná se o zeleninu vypěstovanou pouze v České republice. Tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií. IPZ je produkce zeleniny vysoké kvality, která dává přednost ekologicky přijatelným metodám. Řadí se mezi konvenční a organickou produkci plodin, prosazuje snížení rizika přehnojování půdy a racionálnější využívání živin. Zelenina vypěstovaná v systému IPZ podléhá systematické kontrole nezávislého kontrolního orgánu.

Skladování

Ideální teplota pro skladování je okolo 5°C. Skladujte v chladnu a v temnu.

Výrobce

Odbytové družstvo LITOZEL
Masarykova 190
411 56, Bohušovice nad Ohří

Složení

Petržel kořenová s natí