Wasabi Sushi Sushi Box 2 - 1ks Nigiri losos, 1ks Nigiri ebi, 6ks Kappa maki,6ks Sake maki

240 g
149,00 Kč 620,83 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Sushi je jedno z nejznámějších jídel japonské kuchyně. Sushi se stalo oblíbeným po celém světě nejen pro svoji netradičnost, ale také výživovou hodnotu. Sushi se vyrábí z rýže ''nišiki'', která se uvaří a ještě teplá se smíchá s omáčkou ''sušinoko''. Po vychladnutí této základní ingredience se používá jako hlavní přísada sushi. Důležitou součástí jsou také syrové ryby různých druhů. V západní kultuře je sice obvyklé konzumovat ryby převážně tepelně upravované, syrové ryby jsou však pro zdraví prospěšnější.

Kromě ryb se k výrobě sushi používají také krevety, chobotnice, sépie, kaviár, mořské řasy, houby, avokádo a zelenina. Sushi je tak zdrojem mnohých, pro lidské tělo důležitých látek - kvalitních bílkovin, nenasycených kyselin, jódu, proteinů a minerálů. Na druhou stranu obsahuje málo tuku a kalorií, hodí se proto i pro dietnější stravování. Obecně lze říci, že Japonci se dožívají vysokého věku, je možné, že i konzumace kvalitního jídla v podobě sushi na tom může mít svůj podíl.

Uchovejte v chladu 4-6 °C
Před konzumací nechte 10 minut odstát v pokojové teplotě.

Složení

1 ks Nigiri losos ( losos, rýže, voda, ocet, cukr, sůl)
1 ks Nigiri ebi ( kreveta, rýže, voda, ocet, cukr, sůl ) 6 ks Kappa maki ( okurka, sezam, rýže, řasa, voda, ocet, cukr, sůl ) 6 ks Sake maki ( losos, rýže, řasa, voda, ocet, cukr, sůl ) Sojová omáčka – voda, sojové boby, pšenice, sůl ) Wasabi ( kořen wasabi, voda) Nakládaný zázvor ( zázvor 66,7%, voda, sůl, okyselující E260,E330, konzervační E202, sladidla E951,E954, E955, barviva E163

Alergeny: 4,10,2