Slide 1 of 3

Koriandr v květináči

1 ks
32,90 Kč 32,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Koriandr patří do čeledi rostlin miříkovitých, příbuzný je třeba s koprem nebo kmínem. Jedná se o jednoletou rostlinu, která se v Evropě vyskytuje v oblasti Středomoří. Hojně je využíván v mexické či asijské kuchyni. Koriandr je také součástí indického kari koření. Konzumovat se dají nejen listy, ale také semena, která mají ještě silnější léčivé účinky než již zmíněné listy.

Pokud má koriandr světlejší fleky na listech, neznamená to že je nekvalitní. Chuť a aroma se u něj nemění.

Výhodou koriandru je, že se při vaření dají využít všechny jeho části. Semena se používají do směsí určených pro nakládání zeleniny. Je součástí kari koření a různých čatní. Dá se také kombinovat s perníkovým kořením jako je badyán, skořice, hřebíček, kardamom či fenykl.

Výsledek obrázku pro koriandr

Použití

Hodí se k mletým masům, rybám i ke grilování. Listy se dají použít i do zeleninových ratatouille a polévek. Lepší je však listy přidat až na konci vaření, aby nepřišly o cenné látky.

O výrobci

Společnost Bylinky vznikla v roce 2011 jako dceřiná společnost švédské rodinné firmy SPISA. SPISA je největším producentem bylinek v Evropě a má své dceřiné společnosti v dalších pěti evropských státech. Firma Bylinky pěstuje léčivé rostlinky v květináčích ale dokonce je můžete najít v obchodech i v řezané formě, nepoužívá žádné pesticidy a sklízí svojí "úrodu" každý den, což zaručuje čerstvost a prvotřídní kvalitu. 

Skladování

Uchovávejte při pokojové teplotě.

Výrobce

Bylinky s.r.o.
Suchohrdly u Miroslavi 208
671 72 Miroslav

Složení

Koriandr v květináči