Milí zákazníci, poptávka po naší službě se díky mimořádné situaci dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více lidí, kteří nás teď potřebují, omezujeme maximální počet položek v nákupu na 45. Dál děláme vše pro to, abychom ještě více navýšili naši kapacitu. Všechny vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Rohlik.cz Bazalka v květináči

1 ks
39,90 Kč 39,90 Kč/ks
Cena pro Premium: 33,90 Kč
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Bazalka je všemi oblíbená rostlina, která k nám přišla ze Středomoří. Tradičně je využívána zejména v italské a francouzské kuchyni.

Význam ale není jen kulinářský. V Itálii je bazalka považována za symbol lásky, Afričané tvrdí, že bazalka chrání proti škorpiónům, u nás se dá ale stejně dobře použít k odpuzení hmyzu. Navíc bazalka pomáhá proti stresu a proti pocitu úzkosti. Dále má pozitivní vliv na trávení, pomáhá při nachlazení i bolesti v krku.

Pár slov od bazalky …

Vyrostla jsem na Moravě, abych udělala Váš den chutnějším. Doma ze mě sundejte obal, který prosím zrecyklujte. Pravidelně mě zalévejte zespodu, dopřejte mi dostatek světla, pokojovou teplotu nad 12 °C a nenechte mě dlouho čekat na naše společné vaření. Já z Vás za to udělám pravého gurmána.

Použití

Bazalka se používá především do zeleninových salátů, těstovin, jídel s rajčaty a pokrmů z masa a ryb. Čerstvá bazalka se přidává až nakonec, aby neztratila svou specifickou chuť.

O výrobci

Lidé z Bylinky.cz pro vás pěstují bylinky na Znojemsku v jednom z nejmodernějších skleníků v Evropě už od roku 2012. Základy firmy stojí na úctě k životnímu prostředí. V boji proti škůdcům nasazují jejich přirozené predátory a výtažky z rostlin. Téměř stoprocentně využívají obnovitelné zdroje energie a k zavlažování používají výhradně dešťovou vodu.

Kam s obalem? 

 

Složení

Bazalka v květináči