Rohlik.cz Bazalka v květináči

1 ks
 43,90 Kč 43,90 Kč/ks
Cena pro Premium: 37,31 Kč
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Bazalka je všemi oblíbená rostlina, která k nám přišla ze Středomoří. Tradičně je využívána zejména v italské a francouzské kuchyni.

Význam ale není jen kulinářský. V Itálii je bazalka považována za symbol lásky, Afričané tvrdí, že bazalka chrání proti škorpiónům, u nás se dá ale stejně dobře použít k odpuzení hmyzu. 

  • Váha zelené hmoty: 40+ g/ks.

Pár slov od bazalky …

Vyrostla jsem na Moravě, abych udělala váš den chutnějším. Doma ze mě sundejte obal, který prosím zrecyklujte. Pravidelně mě zalévejte zespodu, dopřejte mi dostatek světla, pokojovou teplotu nad 12 °C a nenechte mě dlouho čekat na naše společné vaření. Já z vás za to udělám pravého gurmána.

Použití

Bazalka se používá především do zeleninových salátů, těstovin, jídel s rajčaty a pokrmů z masa a ryb. Čerstvá bazalka se přidává až nakonec, aby neztratila svou specifickou chuť.

O výrobci

Lidé z Bylinky.cz pro vás pěstují bylinky na Znojemsku v jednom z nejmodernějších skleníků v Evropě už od roku 2012. Základy firmy stojí na úctě k životnímu prostředí. V boji proti škůdcům nasazují jejich přirozené predátory a výtažky z rostlin. Téměř stoprocentně využívají obnovitelné zdroje energie a k zavlažování používají výhradně dešťovou vodu.

Kam s obalem?