Titbit Vanilkový lusk 2ks, balení

1 ks
199,90 Kč 199,90 Kč/ks
Země původu: Uganda,

Vanilkový lusk je ve skutečnosti tobolkou a ne luskem. Vanilka je získávána z orchidejí druhu Vanilla, původem z Mexika. Většina průmyslově pěstované vanilky se musí opylovat ručně, protože v přirozeném prostředí je vanilku schopen opylovat jen jeden specifický druh včely. Proto je dnes vanilka ve většině případů nahrazena synteticky vyráběným vanilinem, který ovšem funguje pouze jako náhražka a nemá stejné vlastnosti jako přírodní vanilka.
Největšími producenty vanilky jsou v současné době Madagaskar, Mexiko, Guatemala, Portoriko a celý region Střední Ameriky.

Použití

Nejcennější součástí vanilkového lusku je jeho obsah, a to dřeň, jež je tvořená drobnými černými zrníčky. Dřeň z lusku vybereme tak, že vanilkový lusk podélně rozřízneme a tupou stranou nože zrníčka vyškrábeme z obou polovin lusku. Lusky zbavené dřeně se mohou využít např.do svařeného vína anebo je vhodit do lahve třtinového rumu a nechat macerovat. Takový rum je pak skvělý do dezertů a krémů.

Zrníčka vanilky se používají jako přísada do sladkých jídel, a to cukroví, zmrzlin, koláčů, ale dají se využít jak do alkoholických, tak do nealkoholických nápojů.

O výrobci

Společnost TITBIT, s.r.o. přináší na trh nové chutě v podobě exotického ovoce, zeleniny, čerstvých bylinek a koření. Je to česká společnost bez účasti zahraničního kapitálu a jeden z největších dodavatelů do široké sítě obchodních řetězců. Je průkopníkem v novinkách pro náš trh. Nově pracuje na projektu „TIBIT beze zbytku“, kdy se zpracovává ovoce a zelenina, které nesplňují standard prodeje, např. pro svůj nepravidelný tvar. Vyrábí se z nich pasty, chutney nebo exotické pálenky.

Skladování

Skladujte v suchu.

Výrobce

TITBIT s.r.o.
Pobřežní 16/18
186 00 Praha 8 
Česká republika      

 

Složení

Vanilkový lusk