Baby brokolice, vanička

200 g
 89,90 Kč 449,50 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Velká Británie, Holandsko,

Baby brokolice vzniká křížením klasické brokolice a čínského zelí. Vypadá jako všem dobře známá brokolice na dlouhém a méně dužnatém stonku, který připomíná zelený chřest. Podobnost je také v chuti. Na rozdíl od klasické brokolice jsou její růžičky menší a lépe se tak zpracovávají.

Použití

Vypadá jako zvláštní druh květiny a sluší jí i váza. Mnohem více se k ní ale hodí rýže, nudle, wok nebo parmská šunka. Ideální je připravená na páře, uvařená na skus, grilovaná i jen tak, syrová.

O výrobci

Společnost Titbit vznikla v roce 2000 a začala s pěstováním čerstvých bylinek v květináči, postupně se jejich nabídka rozšířila o bylinky řezané, chilli, exotické ovoce a další méně tradiční druhy zeleniny a čerstvého koření. Dnes zásobuje širokou síť obchodních řetězců v ČR a SR.

Posledním projektem této společnosti je hledání produktů, které umožní zpracovávat alespoň část velkého množství ovoce a zeleniny, které pro svou nevzhlednost nebo zralost končí v bio odpadu. Připravuje s partnery pálenky, cibulová čatní, chilli pasty a další produkty podobného charakteru.

Skladování

Uchovávejte v suchu.

Výrobce

TITBIT s.r.o.
Pobřežní 16/18
186 00 Praha 8 
Česká republika