Slide 1 of 2

Titbit Boby Beans, vanička

200 g
59,90 Kč 299,50 Kč/kg
Země původu: Keňa,

Fazolky jsou typická letní zelenina, která pochází z Mexika. Existuje několik druhů zelené fazolky. Všechny jsou však stejné v tom, že ve značné míře obsahují antioxidační vitaminy A a C, kyselinu listovou, vitaminy B1, B2 a vitamin K. Mezi minerálními látkami obsahují fosfor, vápník, draslík, mangan, měď a železo. Jsou skvělým zdrojem živin a zároveň mají nízkou kalorickou hodnotu - v sušené zelené fazolce je mnohem více bílkovin než sacharidů a mají významný obsah vlákniny. 

Použití

Zelené fazolky jsou skvělá zelenina. Fazolky vaříme, dusíme, smažíme, pečeme, zapékáme, chutný je salát připravený z fazolek. Zatímco starší fazolové lusky je nutno déle tepelně upravovat, mladé změknou ve vroucí slané vodě velmi rychle, nebo je můžete upravit jen v páře. Poté jsou výborné například ještě za horka posypané strouhaným sýrem a zakápnuté olivovým oleje a troškou citronové šťávy. Lahodné jsou též ve smetanových omáčkách, ať už ze sladké, nebo kysané smetany.
Fazolky v marinádě: fazolky uvařte v páře do poloměkka, vložte je do mísy a přidejte k nim na oleji mírně osmahnutou, najemno nakrájenou cibuli. Na zálivku smíchejte ½ hrníčku panenského olivového oleje, ½ hrníčku pokrájených černých oliv, 1 lžíce citronové šťávy, ½ lžičky tmavého cukru, ¼ lžičky soli, 1 lžička estragonu, špetku pepře a fazolky jimi zalijte. Nechejte půl dne odležet v chladu.

Skladování

Uchovávejte v chladu, v ledničce vydrží několik málo dnů.

 

 

Složení

Boby Beans