Milí zákazníci, abychom mohli obsloužit co nejvíce z vás, počet položek nákupu je omezen na 35. Současně rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami (s výjimkou seniorů a ZTP). Při přebírání nákupu mějte prosím roušku a pokud to není nutné, nevracejte nám tašky ani vratné obaly. Všechny Vás prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Titbit Koriandr řezaný, balení

30 g
24,90 Kč 830,00 Kč/kg
Země původu: Izrael,

Koriandr patří do čeledi rostlin miříkovitých, příbuzný je třeba s koprem nebo kmínem. Jedná se o jednoletou rostlinu, která se v Evropě vyskytuje v oblasti Středomoří. Hojně je využíván v mexické či asijské kuchyni. Koriandr je také součástí indického kari koření. Konzumovat se dají nejen listy, ale také semena, která mají ještě silnější léčivé účinky než již zmíněné listy.

Výhodou koriandru je, že se při vaření dají využít všechny jeho části. Semena se používají do směsí určených pro nakládání zeleniny. Je součástí kari koření a různých čatní. Dá se také kombinovat s perníkovým kořením jako je badyán, skořice, hřebíček, kardamom či fenykl.

Použití

Hodí se k mletým masům, rybám i ke grilování. Listy se dají použít i do zeleninových ratatouille a polévek. Lepší je však listy přidat až na konci vaření, aby nepřišly o cenné látky.

Vyzkoušejte tento recept na dušené fazole s paprikami a klobásou za použití koriandru:

300 g fazolí zalijeme na noc studenou vodou a necháme nabobtnat. Druhý den je slijeme, zalijeme čistou vodou a uvaříme doměkka.V kastrolu rozehřejeme olivový olej, přidáme nakrájenou cibuli a na kostky nakrájené papriky a krátce orestujeme. Přidáme plátky česneku, chilli papričku a kolečka klobásy a vše krátce orestujeme. Do fazolí vmícháme 100 g protlaku, osolíme a krátce podusíme. Potom je smícháme se zeleninou a klobásou, přimícháme koriandr a podle chuti dosolíme.

 

 

O výrobci

Společnost TITBIT, s.r.o. přináší na trh nové chutě v podobě exotického ovoce, zeleniny, čerstvých bylinek a koření. Je to česká společnost bez účasti zahraničního kapitálu a jeden z největších dodavatelů do široké sítě obchodních řetězců. Je průkopníkem v novinkách pro náš trh. Nově pracuje na projektu „TIBIT beze zbytku“, kdy se zpracovává ovoce a zelenina, které nesplňují standard prodeje, např. pro svůj nepravidelný tvar. Vyrábí se z nich pasty, chutney nebo exotické pálenky.

Skladování

Skladujte v suchu.

Výrobce

TITBIT s.r.o.
Pobřežní 16/18
186 00 Praha 8 
Česká republika      

Složení

Koriandr řezaný