Titbit

Titbit Estragon řezaný, balení

30 g
29,10 Kč 970,00 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

50+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Keňa, Izrael,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Estragon se vyznačuje sladce nahořklou, štiplavou chutí a kořenitou vůní, připomínající lékořici.

Použití

Estragon se nejvíce používá ve francouzské kuchyni zejména jako salátové koření, do omelet, do polévek, zvěřinových, jehněčích i rybích specialit a pokrmů z mořských plodů. Skvělý je také k drůbeži. Výborně se hodí i k fazolkám, hrachu nebo bramborám. Hojně se také přidává do nakládané zeleniny. Ojediněle a ve velmi malých dávkách se používá i do dezertů a koktejlů, kterým dodá štiplavý nádech.

Estragon je nedílnou součástí dijonské hořčice a omáčky Béarnaise. Dále se z něj připravuje estragonový ocet, který má příjemně nahořklé aroma.

Estragon se do pokrmu přidává těsně před dovařením.

O výrobci

Společnost TITBIT, s.r.o. přináší na trh nové chutě v podobě exotického ovoce, zeleniny, čerstvých bylinek a koření. Je to česká společnost bez účasti zahraničního kapitálu a jeden z největších dodavatelů do široké sítě obchodních řetězců. Je průkopníkem v novinkách pro náš trh.

Nově pracuje na projektu „TIBIT beze zbytku“, kdy se zpracovává ovoce a zelenina, které nesplňují standard prodeje, např. pro svůj nepravidelný tvar. Vyrábí se z nich pasty, chutney nebo exotické pálenky.

Skladování

Estragon nepatří mezi bylinky, které se dají dlouho skladovat v chladničce. Jeho listy brzy žloutnou a zahnívají, a proto se také suší nebo mrazí. Lze z něj také připravit výluh v oleji.

Výrobce

TITBIT s.r.o.
Pobřežní 16/18
186 00 Praha 8 
Česká republika

Složení

Estragon řezaný