Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Slide 1 of 2

Titbit Cukrový hrášek, vanička

180 g
69,90 Kč 388,33 Kč/kg
Země původu: Keňa,

Cukrový hrášek patří do skupiny zahradních hrášků pěstovaných výhradně pro zelené lusky a nedozrálá šťavnatá semena. Lusky zelené barvy jsou drobné, cca 4–6 cm dlouhé, velmi křehké a šťavnaté, semínka jsou velmi sladká a jemné chuti, stejně jako slupka. Jsou bohaté na vitamín C, B6, K, kyselinu listovou a minerální látky, zejména na vápník, hořčík, fosfor a draslík.

Použití

Lusky konzumujeme úplně celé, není třeba je zvlášť čistit, pouze odštípneme špičky. Jsou vynikající syrové, jemně povařené (nejlépe jen v páře) nebo krátce osmahnuté na másle či olivovém oleji. Hodí se do salátů, nebo jako doplněk teplých pokrmů. Můžeme  lusky tepelně upravit s houbami, chřestem, klíčky, mladou mrkví či baby kukuřicí a použít je jako přílohu k různým pokrmům. Lusky by se neměly upravovat příliš dlouho, aby nebyla zničena jejich chuť.
Jednoduchý salát: lusky blanšírujte 3 - 5 minut v osolené vařící vodě, poté hrášek sceďte a přelijte ledovou vodou, nechte dobře okapat. Světlá sezamová semínka orestujte na sezamovém oleji s máslem. Okapaný hrášek dejte do mísy, přidejte čerstvý, nastrouhaný zázvor a pokapejte olejem se sezamovými semínky. Posypte černými sezamovými semínky, promíchejte a hned podávejte.

Skladování

Uchovávejte v chladničce až po dobu jednoho týdne v uzavřeném plastovém sáčku.

 

Složení

Cukrový hrášek