Česnek suchý, svazek 200g+

1 sv
44,90 Kč 44,90 Kč/sv
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Svazek  česneku z České Republiky.

Česnek je cibulová zelenina, jejíž konzumní částí je cibule, která je dělená na stroužky. Sušina je tvořena sirnatými silicemi, bílkovinami a vlákninou. Dále pak i poměrně velkým množstvím saponinů např. vitamínů, fosforu nebo zinku. Česnek má antibakteriální a antispetické účinky.

Svazek obsahuje 3 – 4  ks česneku s natí.

Proč je dobré konzumovat česnek?

Česnek má hypoglykemický a protinádorový efekt, také velmi pozitivně působí na imunitní systém.

Použití

Česnek se používá na ochucení jakéhokoliv pokrmu. Hodí se do omáček, polévek, dipů nebo na dochucení steaků.

Česnek můžete přidat do salátu z mangoldu. Pojďte si ho s námi připravit.

Mangold očistíme a nakrájíme na jemné kousky či nudličky. Oloupanou červenou cibuli a česnek drobně nasekáme. Na malém množství oleje necháme zesklovatět červenou cibuli s česnekem. Přidáme nakrájený mangold, směs osolíme, opepříme a za stálého míchání na mírném ohni necháme listy změknout.

Podušenou mangoldovou směs necháme vychladnout, vymačkáme ji, zbavíme přebytečné tekutiny a vložíme do mísy. Přidáme zakysanou smetanu, jogurt, jarní cibulku a slunečnicová semínka. Salát promícháme a podle potřeby dochutíme solí a pepřem. Necháme v chladu cca jednu hodinu rozležet. Salát můžeme podávat s pečivem, nebo ke grilovanýmu masu.

Přejeme dobrou chuť!

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Česnek můžete využít například v receptu Pečená vepřová krkovice s bramborami, česnekem a rozmarýnemČesnekový dip nebo Špagety s česnekem a krevetami.

Skladování

Česnek uchovávejte v temnu a chladu.

Složení

Česnek mladý čerstvý