Slide 1 of 2

Avokádo "ready to eat" DUO pack (1ks cca 180g)

360 g
69,90 Kč 194,17 Kč/kg
Země původu: Keňa, Mexiko, Peru,

Avokádo "ready to eat".
Avokádo je ovoce, plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka. Avokádo je bohatým zdrojem minerálních látek draslíku, mědi, magnezia, fosforu a vitaminy C, E, K, H, B3 a B5 (kyseliny pantothenové). Dužina obsahuje jen mizivé množství cukru, zato na ovoce má nezvyklé množství tuku (složení mastných kyselin se podobá olivovému oleji).
Avokádo je v současné době jednou z nejpopulárnějších zdravých potravin. Vědecké výzkumy ukázaly, že konzumace jednoho avokáda denně může snížit hladinu nezdravého cholesterolu v těle stejně jako některé léky.

Použití

Plod podélně rozkrojte ostrým nožem a vyjměte pecku. Dužinu vydlabte lžičkou a je dobré ji co nejdříve zakapat citronovou šťávou, aby nezšedla a nezhořkla. Avokádo má jemnou, ořechovitou chuť, můžete ho kombinovat se sladkými i slanými ingrediencemi jako součást různých salátů, dipů a pomazánek. Výtečné je také jen nakrájené na tenké plátky jako alternativa másla na čerstvé pečivo. Mimo to všechno je avokádo také výživová bomba, je považováno za jeden z nejvýživnějších plodů vůbec.
Ze sladkých variací pak slaví největší úspěch kakaové kombinace. Rozmixujte avokádo s medem, kvalitním kakaem a banánem, a blesková čokoládová pomazánka je na světě.

Skladování

Skladujte v suché a chladné místnosti nebo v ledničce.

Složení

Avokádo
Kalibr 20