Site languages:ČeskyEnglish
Slide 1 of 2

Bosteels Kwak

330 ml
Tento produkt je určen starším 18 let.
69,90 Kč 211,82 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let. Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Belgie,

Kwak patří mezi silná polotmavá svrchně kvašená belgická piva jantarové barvy. Dnes je Kwak jedním z mála zbývajících historických belgických piv a dodnes se podává s úctou k tradici ve svém originálním kwakovém skle. Rozeznatelný, zvláštní a stejně výrazný jako chuť samotného piva.

Čirá rubínová barva, nízká a hustá pěna. Opadá rychle, ale v malé vrstvě zůstane na hladině. Vůně je sladká a sladová s nádechy karamelu, ořechů a alkoholu. V chuti se všechny tyto složky skvěle prolínají a zakončení je jemně hřejivé, hořké a trochu rozinkové. Komplexnost tohoto piva vybízí k dlouhému vychutnávání.

Použití

Podává se chlazené na 13°C ideálně v tradiční sklenici svérázného tvaru, která se v době koňských dostavníků dala zasunout do třmenu, a tak byla jezdci stále po ruce.

O výrobci

V době Napoleona byl Pauwel Kwak sládkem a majitelem hostince 'De Hoorn' v Dendermonde. Poštovní kočáry se tam každý den zastavovali. V té době však vozkům nebylo dovoleno opustit svůj kočár a koně, aby uhasili svou žízeň. Výsledkem toho bylo, že vynalézavý hostinský měl speciální foukané sklo Kwak, které mohlo být zavěšeno na kočár. Tímto způsobem měl vozka bezpečně po ruce své pivo Kwak.

Dnes je Kwak součástí společnosti Brouwerij Bosteels. Pivovar Bosteels stojí v malé vesnici Buggenhout.  Pivovar je v rukou rodiny Bosteels již více než 200 let a sedm generací. Jejich praotec, Evarist Bosteels, založil pivovar v roce 1791. Poté přišel Jozef, který měl tři syny: Frans - třináct let primátorem Buggenhoutu - Martinem a Lodewijkem, z nichž první dva se dozvěděli o pivovarském obchodu. Leon Bosteels, Martinův syn, později převzal kormidlo, po kterém v roce 1938 Antoine Bosteels odnesl pivovarskou dynastii jako Leonův syn.

Na obrázku může být: venku

Skladování

Optimální teplota skladování je 5°C – 10°C.

Výrobce

Brouwerij Bosteels
Kerkstraat 96
9255 Buggenhout
Belgie

Složení

Obsah alkoholu8 %

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.