Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Bosteels Kwak

330 ml
Tento produkt je určen starším 18 let.
79,90 Kč 242,12 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let. Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Belgie,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Kwak patří mezi silná polotmavá svrchně kvašená piva jantarové barvy.

Je jedním z mála zbývajících historických belgických piv a dodnes se podává s úctou k tradici ve svém originálním kwakovém skle. Rozeznatelný, zvláštní a stejně výrazný jako chuť samotného piva.

Čirá rubínová barva, nízká a hustá pěna. Opadá rychle, ale v malé vrstvě zůstane na hladině. Vůně je sladká a sladová s nádechy karamelu, ořechů a alkoholu. V chuti se všechny tyto složky skvěle prolínají a zakončení je jemně hřejivé, hořké a trochu rozinkové. Komplexnost tohoto piva vybízí k dlouhému vychutnávání.

  • Typ kvašení: svrchně
  • Stupňovitost: 19 % EPM
  • Obsah alkoholu: 8 % obj.

Použití

Podává se chlazené na 13 °C ideálně v tradiční sklenici svérázného tvaru, která se v době koňských dostavníků dala zasunout do třmenu, a tak byla jezdci stále po ruce.

O výrobci

V době Napoleona byl Pauwel Kwak sládkem a majitelem hostince v Dendermonde. Každý den se tu zastvovaly poštovní kočáry. V té době nebylo vozkům dovoleno opustit kočár a koně, aby mohli uhasit svou žízeň. Výsledkem toho bylo, že vynalézavý hostinský měl speciální foukané sklo Kwak, které mohlo být zavěšeno na kočár. Tímto způsobem měl vozka bezpečně po ruce své pivo.

Dnes je Kwak součástí společnosti Brouwerij Bosteels. Pivovar Bosteels stojí v malé vesnici Buggenhout.  Pivovar je v rukou rodiny Bosteels již více než 200 let a sedm generací. 

 

Skladování

Uchovejte v chladu při teplotě mezi 5–10 °C.

Výrobce

Brouwerij Bosteels
Kerkstraat 96
9255 Buggenhout
Belgie

Složení

Obsah alkoholu8 %

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.