Rohlik.cz

Popis produktu

Jedna z nejchutnějších částí jehněte. jedná se o prorostlejší kousek, na kterém se ale nechází mnoho různých textur masa. Steak z ramínka může být připraven na velice horké, ieálně těžké litinové pánvi, normální pánvi, či na grilu. Je důležité, aby byly krásně opražené zvlášť ty části, kde je nějaké to tlusté maso, dodá to celému kousku výbornou chuť, ale hlavně trošku opraženého tuku vás udělá moc dobře, je totiž vynikající. Čas přípravy, záleží na teplotě pánve či grilu, časově circa 3 až 6 minut na každé straně.

K tomuto řezu je ideální nějaká výrazná omáčka – výborná je stuená, jako například salsa verde nebo aioli. Salsa verde – červená cibule, petrželka, kapary, máta, oregáno/dobromysl, olej a trošku octa z červeného vína (vše dohromady na malé kousíčky) Aioli- 1 vejce, pažitka, petrželka, poloviční množství rozmarýnu – vše na dobné kousky, vše smíchat a pak pomalu přidávat olivový olej, dochutit solí a pepřem

Pak Vás čeká úžasné obírání a moc chutných kousků.

I naše jehněčí je za sucha vyvěšené, takže stejně jako u ostatního – nesnažte se ho moc uchucovat. Bohatě stačí trcha čerstvých bylinek.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny.
Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Prosíme, zkontrolujte před konzumací nebo použitím.

Váš košík je prázdný.

Jak účtujeme zboží na váhu?

Cena zboží s poznámkou „cca“ je pouze orientační. Zaplatíte za skutečnou hmotnost zboží.

Pokud platíte kartou, případný rozdíl vám bude po doručení nákupu vrácen zpět na účet.

Pokud platíte hotově, kurýr vám sdělí výslednou cenu.

Ale nebojte, žádný velký rozptyl okolo přibližné hmotnosti neobdržíte.

Pokračovat v nákupu

×