TRMS BIO Jehněčí steak z ramínka

cca 0,6 kg
Od českého farmářePrémiová kvalita
Bez éček
cca 512,00 Kč 849,90 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Jedna z nejchutnějších částí jehněte. jedná se o prorostlejší kousek, na kterém se ale nechází mnoho různých textur masa. Steak z ramínka může být připraven na velice horké, ieálně těžké litinové pánvi, normální pánvi, či na grilu. Je důležité, aby byly krásně opražené zvlášť ty části, kde je nějaké to tlusté maso, dodá to celému kousku výbornou chuť, ale hlavně trošku opraženého tuku vás udělá moc dobře, je totiž vynikající. Čas přípravy, záleží na teplotě pánve či grilu, časově circa 3 až 6 minut na každé straně. 

K tomuto řezu je ideální nějaká výrazná omáčka - výborná je stuená, jako například salsa verde nebo aioli. 
Salsa verde - červená cibule, petrželka, kapary, máta, oregáno/dobromysl, olej a trošku octa z červeného vína (vše dohromady na malé kousíčky)
Aioli- 1 vejce, pažitka, petrželka, poloviční množství rozmarýnu - vše na dobné kousky, vše smíchat a pak pomalu přidávat olivový olej, dochutit solí a pepřem

Pak Vás čeká úžasné obírání a moc chutných kousků.

I naše jehněčí je za sucha vyvěšené, takže stejně jako u ostatního – nesnažte se ho moc uchucovat. Bohatě stačí trcha čerstvých bylinek.

 

 

Příběh The Real Meat Society

The Real Meat Society založil Paul Day se svou manželkou Michaelou v roce 2010 s velkými cíli. Otevřít v Čechách první řeznictví zpracovávající maso jen ze zvířat z pastevních chovů, vrátit na české talíře maso z původních plemen a ukázat, že i české hovězí může být křehké a chutné. To se jim nakonec podařilo a jejich řeznictví je vyhlášené svým masem široko daleko.

Proč děláte to, co děláte?

Jí a prodávají jen maso ze zvířat, která měla život. Narodí se ve volnosti, sají mateřské mléko, jsou venku, běhají a dovádějí, žerou rozmanitou místní stravu a hodně zeleného. Rostou pomalu, nejsou nikde zavírána a násilím dokrmována, aby před porážkou rychle rostla. Prostě mají život bez stresu, ve kterém je do ničeho nenutí. Jsou pak poražená na místních malých jatkách řezníkem, kterého dobře znají a který má ke zvířeti maximální respekt. Veškeré maso za sucha vyvěšují. Při suchém vyvěšování se sice odpařuje voda, tedy ztrácí na váze, ale chuť masa je neporovnatelná. Maso je krásně křehké a voní.

Proč si Paul vybral Rohlík?

„Díky Rohlíku máme možnost dostat naše masa na talíř i těm, kteří to do našeho řeznictví mají daleko. Celý proces od objednávky našich mas, přes zalistování až po závoz a předání zákazníkům je pro nás jednoduchý. Je to skvělá příležitost pro malé dodavatele.”

 

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 10 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.

Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží, které je označeno jako last minute.

Složení

Jehněčí steak z ramínka