Heinz Rajčatový kečup jemný

342 g
44,90 Kč 131,29 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Holandsko,

Rajčatový protlak ochucený, pasterovaný.
 


Použití

Kečup je potravina značně svérázná. Nabízí totiž celou škálu chutí, něco sladké, něco hořké, nechybí ani kyselá či slaná - a to vše v jednom balení. Proto je jeho kulinářské využití tak neuvěřitelně široké.

Konzumuje se buď přímo, nebo jako součást různých omáček, ať už sladkých, pikantních nebo velmi pálivých. Bez kečupu by nevznikly ani dnes tak oblíbené grilovací omáčky, stačilo jen přidat koření a zeleninu.

O výrobci

H. J. Heinz Company, běžně známá pod názvem Heinz, je potravinářský výrobce původem z USA. Firma byla založena roku 1869 ve městě Sharbsburg Henry Johnem Heinzem, pensylvánským obchodníkem původem z Německa. Prvním výrobkem firmy byl nakládaný křen ve skleněných lahvích. Roku 1876 se na trhu objevil kečup Heinz, jeden ze stěžejních výrobků firmy, do kterého se dodnes přidává ke konzervaci pouze ocet. O deset let později expandovala firma do světa. V roce 1941 měla firma neotřesitelnou pozici na trhu, svoje produkty vyráběla ve více než 25 továrnách. Dnes Heinz vyrábí tisíce potravinářských výrobků v závodech na šesti kontinentech a prodává tyto výrobky ve více než 200 zemích a teritoriích. V roce 2015 se společnost HJ Heinz sloučila se společností Kraft Foods Group Inc.

Skladování 

Po otevření uchovejte v chladničce při teplotě do 7°C.

Výrobce

Kraft Heinz Company
Gustav Mahlerlaan 1228
1081 LA Amsterdam
Nizozemsko
 

Složení

Rajčata
Ocet kvasný lihový
Cukr
Jedlá sůl
Extrakty koření a bylin
Celer
Koření

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota435 kJ/102 kcal
Tuky0.1 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.1 g
Sacharidy23.2 g
z toho cukry22.8 g
Bílkoviny1.2 g
Sůl1.8 g
Vláknina g

Alergeny

Celer