Slide 1 of 2

BIO Brambory pozdní, síťka

cca 1 kg
BIO
39,90 Kč 39,90 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Ochutnejte rané brambory v BIO kvalitě. 

Brambory rané jsou brambory, charakterizované nedozrálou loupající se tenkou slupkou a jsou určené k rychlé spotřebě. Jsou zdravější, obsahují méně škrobu, více bílkovin a vody, než brambory pozdní. Brambory se konzumují v letním období.

Použití

Rané brambory mají velice tenkou slupku, která se nemusí loupat. Během mytí či následného vaření praská a odlupuje se sama. Rozhodně však není na škodu, když slupka na bramborách zůstane, neboť právě těsně pod ní se ukrývá největší množství vitaminů a minerálů. Rané brambory nejlépe vložte až přímo do vroucí vody a vyndejte je hned po uvaření, jen tak si uchovají lahodnou chuť a většinu prospěšných látek. 

Vařené rané brambory se hodí jako příloha k masu i zelenině, nebo základ letního bramborového salátu s octem, cibulí a žampiony. Rané brambory výborné pouze polité máslem, jogurtem nebo zakysanou smetanou, skvěle si s nimi rozumí i výrazné bylinky jako rozmarýn, tymián nebo kopr.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Brambory rané můžete například využít v receptu Bramboračka nebo Francouzské brambory.

Skladování

Skladujte v chladu a temnu.

 

 

 

 

Složení

Brambory konzumní pozdní BIO