Nowaco Borůvky

200 g
Bez éček
44,90 Kč 224,50 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Pokud není zrovna sezóna borůvek ( borůvky dozrávají od června do září, ale ve vyšších polohách vždy později), jejich cena prudce vzrůstá a ani kvalita není stejná jako v letním období. Nowaco borůvky jsou tak ideálním řešením pro přípravu všech dobrot a zákusků, které bychom jinak museli ze svého jídelníčku vyškrtnout.

Je možno je jíst samotné či je naložit nebo z nich udělat dezerty, knedlíky, koláče aj. Jsou sladké a silně barví, jsou i kvalitním přírodním barvivem. Senzorickou hodnotou a obsahem cenných živin včetně zdraví prospěšných látek se řadí k našemu nejcennějšímu ovoci. Obsahují třísloviny, antioxidanty, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamín A, resveratrol, vitamín C, vitamíny skupiny B, ovocné cukry, malé množství tuků, mikro- a makroprvky (hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom).

Borůvky zlepšují noční vidění a léčí šeroslepost; zlepšují imunitu a působí preventivně a léčebně (jako doplňující prostředek) proti infekcím; prodlužují život, chrání před stařeckou demencí, pomáhají při průjmech a jiných střevních onemocněních; zvyšují množství moči, čím napomáhají odvodňování a léčbě některých otoků a zánětů močových cest; snižují hladinu cholesterolu a tuků v krvi, chrání tělesné buňky proti volným radikálům; prospívají regeneraci sliznic; podporují úsilí obézních při snižování tělesné hmotnosti; mají i uklidňující a protistresový účinek.

Hluboce zmrazené ovoce.

Použití

Zmražené ovoce nechte 30 minut rozmrazit a poté můžete kouzlit Vaše oblíbené recepty, ať už půjde o borůvkový koláč nebo např. smoothie.

Vyzkoušejte např. tento netradiční recept na borůvkovou limonádu:

Do každé přihrádky ve tvořítku na led dáme několik borůvek a zalijeme je pomerančovým džusem. Tvořítko dáme do mrazáku a až nám zamrze, tak ho vyndáme. Do džbánu hodíme borůvkovo-pomerančové kostičky ledu, přidáme mátu, dolijeme vodou či sodovkou a zamícháme. Získáme tak výborný osvěžující nápoj.
 

O výrobci
 

Společnost Bidfood Czech Republic s.r.o. působí na českém trhu od roku 1990. V současné době je jedničkou v distribuci potravin do gastronomie a do tradičního maloobchodního trhu.

Část produktů Bidfood vyrábí ve vlastních potravinářských továrnách v České republice. V Kralupech nad Vltavou provozuje zpracovny čerstvého hovězího a vepřového masa, mořských ryb i největší bourárnu zvěře v ČR. Výrobní závody v Opavě zahrnují největší výrobu zmrzliny na území České a Slovenské republiky, dále výroby zeleniny, zmrazených hotových jídel či zmrazeného pečiva.

Bidfood pod značkou Nowaco zpracovává, vyvíjí, vyrábí a distribuuje tradičně kvalitní mražené i chlazené výrobky: ryby a rybí výrobky, mražené zeleniny, ovoce a zeleninové směsi, hranolky a bramborové výrobky, zmražená hotová jídla, lahůdky.

Skladování

Skladujte při teplotě -18°C nebo nižší.
 

Výrobce

Bidfood Czech Republic s.r.o.
V Růžovém údolí 553
278 01   Kralupy nad Vltavou
Česká republika

Složení

Borůvky

Alergeny

Může obsahovat stopy:
Celer