Nowaco Borůvky

200 g
44,90 Kč 224,50 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Pokud není zrovna sezóna borůvek ( borůvky dozrávají od června do září, ale ve vyšších polohách vždy později), jejich cena prudce vzrůstá a ani kvalita není stejná jako v letním období. Nowaco borůvky jsou tak ideálním řešením pro přípravu všech dobrot a zákusků, které bychom jinak museli ze svého jídelníčku vyškrtnout.

Je možno je jíst samotné či je naložit nebo z nich udělat dezerty, knedlíky, koláče aj. Jsou sladké a silně barví, jsou i kvalitním přírodním barvivem. Senzorickou hodnotou a obsahem cenných živin včetně zdraví prospěšných látek se řadí k našemu nejcennějšímu ovoci. Obsahují třísloviny, antioxidanty, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamín A, resveratrol, vitamín C, vitamíny skupiny B, ovocné cukry, malé množství tuků, mikro- a makroprvky (hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom).

Borůvky zlepšují noční vidění a léčí šeroslepost; zlepšují imunitu a působí preventivně a léčebně (jako doplňující prostředek) proti infekcím; prodlužují život, chrání před stařeckou demencí, pomáhají při průjmech a jiných střevních onemocněních; zvyšují množství moči, čím napomáhají odvodňování a léčbě některých otoků a zánětů močových cest; snižují hladinu cholesterolu a tuků v krvi, chrání tělesné buňky proti volným radikálům; prospívají regeneraci sliznic; podporují úsilí obézních při snižování tělesné hmotnosti; mají i uklidňující a protistresový účinek.

Hluboce zmrazené ovoce.

Použití

Zmražené ovoce nechte 30 minut rozmrazit a poté můžete kouzlit Vaše oblíbené recepty, ať už půjde o borůvkový koláč nebo např. smoothie.

Vyzkoušejte např. tento netradiční recept na borůvkovou limonádu:

Do každé přihrádky ve tvořítku na led dáme několik borůvek a zalijeme je pomerančovým džusem. Tvořítko dáme do mrazáku a až nám zamrze, tak ho vyndáme. Do džbánu hodíme borůvkovo-pomerančové kostičky ledu, přidáme mátu, dolijeme vodou či sodovkou a zamícháme. Získáme tak výborný osvěžující nápoj.

O výrobci

Bidfood se objevil na trhu už roku 1990 v dánském zastoupení společnosti Nowaco, dnes vlastní několik závodů a značek. Firma se zabývá především distribucí mražených a chlazených potravin. Společnost dále vyvíjí a vyrábí potraviny s vlastními značkami. Firma má pod křídly hned několik vlastních značek jako jsou například Nowaco, Prima, Petron, Gurmet, Banquet, Drůbež Dýšina, Bagetier, Dobroty babičky Kláry, Coronet a také Meliko.

Skladování

Skladujte při teplotě -18°C nebo nižší.

Výrobce

Bidfood Czech Republic s.r.o.
V Růžovém údolí 553
278 01   Kralupy nad Vltavou
Česká republika

Složení

Borůvky

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota203 kJ/48 kcal
Tuky0.5 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.1 g
Sacharidy8.5 g
z toho cukry8.2 g
Bílkoviny0.5 g
Sůl0.02 g
Vláknina g

Alergeny

Může obsahovat stopy:
Celer