Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Titbit Tymián citronový, balení

30 g
26,90 Kč 896,67 Kč/kg
Země původu: Izrael,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Citrónový tymián je křížencem tymiánu obecného a mateřídoušky vejčité. Citrónový tymián má, jak název napovídá, výrazně citrónové aroma i chuť.

Vůně a chuť citrónového tymiánu je sice zcela odlišná od tymiánu obecného, daleko známějšího a více využívaného, ale obsahové látky v obou druzích jsou velmi podobné. Proto můžeme též z citrónového tymiánu připravit odvar, který pomůže při chorobách dýchacího a trávicího ústrojí, při bolestech hlavy a nachlazení.

Použití

Nejtypičtějším využitím tymiánu citrónového je k rybímu masu. Perfektně se hodí také k drůbeži, mořským plodům, jehněčímu masu, dušené zelenině nebo bramborám. V podstatě se dá použít do každého receptu, který vyžaduje citrónové aroma a navíc jeho svěží vůně "zlehčí" těžká a tučná jídla. Existuje ale i spoustu sladkých jídel a ovocných salátů, kde najde své uplatnění právě tato bylinka.

O výrobci

Společnost TITBIT, s.r.o. přináší na trh nové chutě v podobě exotického ovoce, zeleniny, čerstvých bylinek a koření. Je to česká společnost bez účasti zahraničního kapitálu a jeden z největších dodavatelů do široké sítě obchodních řetězců. Je průkopníkem v novinkách pro náš trh.

Nově pracuje na projektu „TIBIT beze zbytku“, kdy se zpracovává ovoce a zelenina, které nesplňují standard prodeje, např. pro svůj nepravidelný tvar. Vyrábí se z nich pasty, chutney nebo exotické pálenky.

Skladování

Skladujte v suchu.

Výrobce

TITBIT s.r.o.
Pobřežní 16/18
186 00 Praha 8 
Česká republika

Složení

Tymián citronový