Titbit Chilli mix exotický - pálivost 7; sáček

50 g
37,90 Kč 758,00 Kč/kg
Země původu: Španělsko,

Chilli papričky mix exotický obsahuje papričky odrůdy Habanero červené a žluté, Jalapeño, Chilli Rawit, Chilli Cayenne červené a zelené.
Odrůda Habanero při dozrávání získává krásnou, sytou, červenou barvu a je silně pálivá. Jalapeño je jemně až středně pálivý druh. Rawit Chilli je dlouhá tenčí paprička, v nezralém stavu jsou plody zelené a dozrávají do krásné sytě červené, poměrně ostré. Chilli rawit jsou zbarveny od zelené po oranžovou a červenou barvu, jsou též poměrně ostré. Čerstvé chilli papričky jsou skvělým zdrojem vitaminů C, A, vitaminů skupiny B i flavonoidů. Kapsaicin, tedy látka způsobující pálivost feferonek, má antibakteriální a antikarcinogenní účinky.

Použití

Celosvětově jsou chilli papričky využívány k oživení pokrmů - skvěle fungují proti fádní chuti. Chilli nakrájené na tenké nudličky (nitky) tvoří významnou součást korejských pokrmů. Nejčastěji se využívají v thajské, indické a mexické kuchyni, a to především do omáček, sosů, dipu, salsy, dresinků, marinád, past, džemů, pomazánek, dušených jídel, tedy hlavně jako doplněk k masům a zeleninovým pokrmům.  Pokud to s pálivostí trochu přeženete, sáhněte po mléku nebo jogurtu.

Skladování

Čerstvé papričky vydrží v ledničce až 10 dní.

Složení

Chilli mix exotický
Pálivost 7
I. jakost