Site languages:ČeskyEnglish
Slide 1 of 3

Rajčata kulatá keříková Vitendo, vanička

400 g
69,90 Kč 174,75 Kč/kg
Země původu: Holandsko,

Značková rajčata s garancí chuti.
Rajčata řadíme mezi plodovou zeleninu, která se pěstuje ve všech zemích světa. Zralá rajčata jsou bohatá na Beta-karoten a vitamín C, v menší míře obsahují také vitamín B a lykopeny. Poslouží i jako zdroj chromu a draslíku. Obsahují více než 90 % vody, cca 5 % sacharidů a 2,5 % bílkovin. Mají vysoký podíl vlákniny, naopak tuk neobsahují téměř žádný.

Použití

Rajčata jsou v kuchyni velmi oblíbenou potravinou, se kterou lze vykouzlit mnho. Chutné jsou ve studené kuchyni i po tepelné úpravě. Rajčata se využívají v syrovém stavu jako příloha k hlavním jídlům nebo do zeleninových či těstovinových salátů. Z rajčat si můžete uvařit vynikající rajskou polévku, rajskou omáčku nebo domácí kečup.
Zapečená rajčata plněná sýrem: rajčata překrojíme na poloviny a vydlabeme dužinu. Sýry dle chuti např. eidam mozzarella nastrouháme a v misce rozetřeme se šťávou z rajčat, olivovým olejem, utřeným česnekem a nasekanou bazalkou a řádně promícháme. Půlky rajčat zevnitř trochu osolíme a plníme sýrovou směsí. Na grilu zapékáme cca 15 minut, dle potřeby. Podáváme nejlépe s masovými pokrmy či s pečivem.

Skladování

Ideální teplota pro uchování chuti rajčat by se měla pohybovat lehce nad 10 °C. Rajčata nejsou určena pro dlouhodobější skladování. Po dozrání vydrží jenom pár dnů.

Složení

Rajčata kulatá keříková
I. jakost