Slide 1 of 4

La Parcela Baby papriky mix, balení

200 g
59,90 Kč 299,50 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Španělsko,

Krásně barevný mix tří baby paprik.
Baby paprika je variantou papriky, ovšem malých rozměrů a vyznačuje se jemnější chutí. Její barevnost se pohybuje ve stejné škále jako u běžně velké papriky, od žluté, přes oranžovou, zelenou až po purpurovou. Baby papriky jsou spíše kulovitého tvaru. 
Paprika kapie je skupina kultivarů druhu paprika setá, vyznačující se tím, že je sladká (nepálivá), neobsahující žádný kapsaicin, který způsobuje pálivost paprik. Kapie se vyskytují v různých barvách, od zelené přes žlutou až po červenou. Jsou bohatým zdrojem antioxidantů a vitamínu C. V porovnání se zelenými kapiemi mají červené více vitamínů a živin. Také hodnoty karotenů jsou u červených kapií devětkrát vyšší. Pokud jde o vitamín C, obsahují ho červené kapie dvakrát víc než zelené. Červené i zelené kapie pak obsahují velké množství kyseliny p-kumarové.

Použití

Baby papričky neobsahují žádná semena, a proto jsou vhodné i jako svačinka nenáročná na přípravu. Baby papričky jsou navíc o něco sladší a chuťově výraznější než velké papriky. Jejich slupka není tak tuhá jako u velkých paprik, proto jsou o něco stravitelnější. Nevýhodou tenčí slupky je ale jejich kratší trvanlivost. Jsou velmi dekorativní, vypadají dobře jako součást zeleninových mís, kde je zhodnocena i jejich výrazná chuť. Hodí se k plnění jakoukoli směsí a také k libovolné tepelné úpravě nebo k nakládání. Vynikající jsou i lehce zakápnuté olejem a upečené.
Plněné baby papriky s kuřecím masem: papričkám ukrojíme kloboučky a pečeme 15 min při 200° C. Na pánvi dozlatova orestujeme kuřecí maso nakrájené na jemno (nebo hrubě namleté). Gervais vyšleháme s 3 lžicemi obilného mléka, přidáme prolisovaný česnek, sůl a pepř. Smícháme s vychladlým masem a naplníme papričky.

O výrobci

Granada La Palma se nachází v provincii Granada na jihovýchodě Španělska. La Palma je největším producentem cherry rajčátek a ostatních rajčatových specialit na světě. Hlavní činnost jejich farem je zaměřena na výrobu a prodej tradiční zeleniny, mini-zeleniny a subtropického ovoce. Granada La Palma nabízí širokou škálu rajčat, s mnoha druhy a příchutěmi. Rajčata značky La Parcela lze považovat za jedna z nejchutnějších na světě. La Palma schopna uspokojit poptávku svých zákazníků po celý rok a přizpůsobit se jejich přáním. Vyváží 90% produkce především na trhy střední Evropy.

Skladování

Uchováváme při teplotě 4 -8°C.

Výrobce

Granada La Palma S.Coop.And. 
Carretera Nacional 340
18730 Carchuna
Španělsko

 

Složení

Baby papriky mix
I. jakost