Brambory konzumní pozdní Grenaille, balení

1 kg
Bez éček
29,90 Kč 29,90 Kč/kg
Země původu: Francie,

Popis produktu

Brambory Grenaille nazývané též jako zámecké, malé brambory s velikostí 28 mm+.
Brambory celosvětově patří k nejvýznamějším kulturním plodinám. Pocházejí z Jižní a Střední Ameriky. Předností brambor je hodnotný obsah zásaditých nerostných látek, zejména draslíku, kterými vhodně vyrovnáváme stravu převážně moučnou a masitou. Jsou, zejména v zimních měsících, vedle kyselého zelí jedním z nejdůležitějších zdrojů vitaminu C, který se v nich uchovává i po správném vaření. Brambory jsou téměř bez tuku, jako každá potravina rostlinného původu.

Použití

Brambůrky nemusíte loupat, uvařte je či upečte i se slupkou. Brambory se hodí výborně za příkrm k masu, především tučnému. Dobrým doplňkem jejich výživné hodnoty je zejména mléko a máslo. Jsou poměrně snadno stravitelné, a to i ve spojení s tíže stravitelnými potravinami, jako jsou tuky, proto je tělo dobře využívá.
Pečené brambory Grenaille: předehřejeme troubu na 130°C. Nakrájíme brambory na čtvrtky a dáme na plech. Přidáme drcený kmín, špetku soli a polijeme troškou oleje. Pečeme v troubě 20 minut. S česnekovou pomazánkou jsou vynikající.

Skladování

Brambory skladujte ve tmě, v suchu a chladu. Ideální podmínky jsou při teplotě 4 - 6 °C.

Složení

Brambory konzumní pozdní Grenaille
Odrůda Dita/Agata
Přílohové typ B
I. jakost