Site languages:ČeskyEnglish
Slide 1 of 2

Papaya Ready to eat 1ks (cca 400g)

1 ks
99,90 Kč 99,90 Kč/ks
Země původu: Brazílie,

Papaya Ready to eat.
Papaya pochází pravděpodobně ze Střední Ameriky, pěstuje se od pradávna pro své plody - bobule. Podle kultivaru mívají rozmanitý tvar a velikost, připomínající tykev. Plody dvoudomých rostlin bývají kulovité, jednodomých kultivarů podlouhlé, hruškovité, kónické. Sladká, šťavnatá dužnina bobule bývá žlutá, oranžová až karmínově červená. Ve středové dutině je množství drobných kulatých šedočerných semen, která jsou obalena průsvitným rosolovitým míškem sladkokyselé chuti. Semena se pro svou palčivou chuť používají jako náhražka pepře. Papaya obsahuje provitamín A, vitamíny B1, B2, B3 a C, kyselinu pantotenovou, vápník a železo. Plody papáji obsahují enzym papain.

Použití

Plátky papáje chutnají jako dezert i samotné, výborně se hodí také do ovocných salátů, zvláště v kombinaci s citrusovými plody nebo s rybízem. Jsou vhodné i do koktejlů a smoothies.
Salát z papáje se šunkou: papáju oloupáme, odstraníme semena, nakrájíme ji na kostičky, zakapeme citronovou šťávou a opepříme. Přidáme na nudličky nakrájenou šunku, zlehka promícháme a vychladíme.

Skladování

Zralé plody uchovávejte v chladničce a spotřebujte co nejdříve.

 

Složení

Papaya